• امروز پنج شنبه دوم فروردین 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

صفحه تلگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

پرداختن به مقوله قرآن از اولویت‌های فرهنگی استان اصفهان است

پرداختن به مقوله قرآن از اولویت‌های فرهنگی استان اصفهان است

استاندار اصفهان گفت: پرداختن به مقوله قرآن در موضوعات مختلف از اولویت‌های مسائل فرهنگی استان است.

 پنج شنبه 28 بهمن 1395   94  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، رسول زرگرپور در حاشیه برگزاری آزمون کتبی طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم که روز پنجشنبه 28 بهمن ماه در مصلی نماز جمعه اصفهان برگزار شد با اشاره به اینکه استان اصفهان در مقوله قرآنی جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد اظهار داشت: مربیان و اساتید مجرب بین المللی که جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور دارند در اصفهان حضور دارند.

وی در ادامه افزود: نهادهای قرآنی که در استان اصفهان وجود دارد شاید قابل مقایسه با استان‌های دیگر کشور نباشد، زیرا در استان اصفهان نهادهای قرآنی مردمی هستند.

استاندار اصفهان در ادامه تصریح کرد: با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه و شورای فرهنگ عمومی به دنبال هماهنگی بین نهادهای مختلف در استان اصفهان هستیم، همچنین یک کارگروه آموزش و پژوهش قرآنی زیر نظر شورای فرهنگ عمومی استان تشکیل شده است.

رسول زرگرپور با اشاره به اینکه سازمان اوقاف از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، بیان کرد: در این راستا سازمان اوقاف و امور خیریه فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را برای اولویت قرار دادن اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم با جدیت تمام پیگیری می‌کند، همچنین برگزاری این آزمون نیز با این تعداد شرکت کننده را می‌توان در زمان‌های گذشته بی‌سابقه دانست.

استاندار اصفهان ادامه داد: پرداختن به مقوله قرآن در موضوعات مختلف از اولویت‌های مسائل فرهنگی استان است، امیدواریم چنین مسابقات و مراسم‌های قرآنی دراستان ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه در مسائلی همچون امر به معروف و نهی از منکر و قرآن باید حرکت خودجوش مردمی را داشته باشد، گفت: قرآن در نظام جمهوری اسلامی ایران نخستین اولویت را دارد و در این خصوص بهتر است خود مردم برای برگزاری مسابقات قرآنی مانند طرح تربیت حافظان قرآن کریم حرکات خودجوشی انجام دهند، از این رو دولت باید هماهنگی، همراهی و حمایت را به عهده داشته باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار