• امروز چهارشنبه بیست و هشتم شهریور 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بقاع متبرکه تیران و کرون میزبان 20 هزار زائر در سال

بقاع متبرکه تیران و کرون میزبان 20 هزار زائر در سال

سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان تیران و کرون گفت: هشت بقعه متبرکه شهرستان تیران و کرون میزبان 20هزار زائر در سال هستند.

 پنج شنبه 16 آذر 1396   68  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی با اشاره به خیل زائرانی که در طول سال به زیارت بقاع متبرکه این شهرستان مشرف می شوند اظهار داشت: سالیانه بیش از 20 هزار نفر زائر برای زیارت بقاع متبرکه شهرستان تیران و کرون به این اماکن متبرکه مراجعه می کنند و از فضای معنوی و فرهنگی این اماکن مقدس بهره می برند.

وی افزود: توسعه خدمات عمرانی در این مراکز دینی با مشارکت مردم و خیرین در حال انجام است و با توجه به موقعیت گردشگری برخی از این بقاع متبرکه گردشگری دینی و مذهبی در این مناطق رونق نسبی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی در این مراکز فرهنگی و دینی، بیان داشت: به مناسبت های مختلف در طول سال برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی از جمله آرامش بهاری، نشاط معنوی، بصیرت عاشورایی، ولایت علوی و اکمال دین نبوی، سوگواره یاس نبوی و آیین های ملی و مذهبی دیگری در جوار حرم مطهر این بقاع متبرکه برگزار می شود.

وی ادامه داد: ارائه خدمات مشاوره فرهنگی و دینی، برپایی نمایشگاه و اجرای مسابقات فرهنگی در بقاع متبرکه انجام می شود که علاوه بر برنامه های معنوی در این اماکن مقدس این گونه برنامه ها هم به گونه ای طراحی شده که برای زائران دارای جذابیت و کاربردی نیز باشد.

سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان تیران و کرون با اشاره به نبود موقوفه فرهنگی و قرآنی در این شهرستان گفت: موقوفه با نیت عام المنفعه و فرهنگی و قرآنی در تیران و کرون وجود ندارد که این موضوع چالشی برای ارائه خدمات فرهنگی بیشتر و حمایت از نیازمندان است و امیداوریم که بزودی واقفان نیک اندیش نیز در این راستا در شهرستان تیران و کرون وقف هایی با این نیات ایجاد نمایند.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار