• امروز چهارشنبه بیست و هشتم شهریور 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امامزادگان عظیم الشان مختص مذهب شیعه و مایه برکت برای جامعه هستند

امامزادگان عظیم الشان مختص مذهب شیعه و مایه برکت برای جامعه هستند

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در جمع مردم گلپایگان گفت: سازمان اوقاف، به حق سازمان پویایی است، به ویژه در امر احیای موقوفات در سال های اخیر تلاش بسیارتوسط این سازمان انجام شده است.

 شنبه 12 اسفند 1396   38  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی، ظهر روز جمعه 11 اسفند ماه در مراسم افتتاح 15 واحد مسکونی موقوفه شهریاری در گلپایگان که با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برگزار شد،با تقدیر از تلاشهای این سازمان در امر احصا و احیای موقافات، اظهار داشت: سازمان اوقاف، به حق سازمان پویایی است، به ویژه در امر احیای موقوفات در سالهای اخیر تلاش های زیادی توسط این سازمان انجام شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: نقشی که رضا خان سر سلسله منحوس پهلوی در نابودی کردن موقوفات داشت، هیچ کس در طول تاریخ نداشت، نسل جوان متوجه این امر نیست، این مرد موقوفات را نابود و از بین برد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در جمع مردم گلپایگان با تاکید براینکه رضا خان به این دلیل که این موقوفات پشتیبان محکم و قوی مسائل مذهبی بود، دست به نابودی آنها زد، ابراز کرد:رضا خان با اصل مذهب و دین مخالف بود و با هر کس و هرچیزی که با دین سرو کار داشت مخالفت میکرد، مثلا مجالس عزاداری در زمان رضاخان هرگز اجازه برپا شدن نداشت.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی افزود: روضه خوانی و دستجات مذهبی و حتی روضه ها و ندای امام حسین(ع) ابدا در زمان رضاخان برگزار نمی شد، رژیم پهلوی موقوفات و رقبات را نابود ساخت، ولی امام راحل این رقبات و موقوفات را دوباره احیا کرد.

وی اضافه کرد: یکی از خیانت هایی که شاه تحت عنوان اصلاحات ارضی انجام داد، واگذاری رقبات موقوفات به مالکیت کشاورزان بود که با هدف حذف موقوفه انجام شد، ولی امام راحل دستور دادند همه موقوفاتی که اسناد آن نیز موجود است، برگرداند.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: چقدر خوب است که این قبیل خیانت های رضاخان برای نسل جوان تبیین شود تا ببینند این قبیله کثیف چه می کردند، نابود ساختن حجاب از دیگر خیانت های رضا خان بود، او تلاش می کرد اعتقادات مردم را نابود سازد.

و ی ادامه داد: امروز عده ای نادان یا کم اطلاعات حرف ها و سخنانی درباره مقایسه این زمان با آن زمان می کنند، در حالی که اطلاعاتی صحیح و کاملی از وقایع و جنایت های گذشته ندارند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی اذعان کرد: اعتقادات مردم ایران ریشه در عمق و جان مردم دارد و هرگز از اهل بیت(ع) جدا نخواهند شد، امروز زنان این سرزمین پیرو حضرت زهرا(س) هستند که اسوه حجاب و پاکی است.

وی بیان کرد: اگر دین و مذهب ما، تشیع است، به برکت امامزاده ها است، بدانید که طبرستان (گلستان و مازندران..) اصلا با سپاه و نظامی ها تصرف نشد، بلکه امامزادگان عظیم الشان آنجا رفتند و به این مهم نایل شدند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در ادامه به بیان برخی از شواهد و فیوضات امامزاده مشهد اردهال که برای مرحوم آیت الله مرعشی(ره) رخداده بوده، اشاره کرد و گفت: آیت الله مرعشی(ره) نقل کرده اند که خود مشاهده کردند در سرداب این امامزاده 90 تابوت قراردارد که پیکرهای شهدا همگی بعد از سالها سالم بودند.

وی در پایان اظهار داشت: امامزادگانجلیل القدر از اختصاصات مذهب تشیع است و دیگر مذاهب چنین برکتی ندارند و از این برکت محروم هستند، وهابیت کمر به نابود ساختن هر آنچه که مظهر اسلامی دارد، بسته اند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار