• امروز چهارشنبه بیست و هشتم شهریور 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بیش از 700 میلیون ریال برای کمک به تامین دارو و درمان به افراد نیازمند در استان اصفهان کمک شده است

بیش از 700 میلیون ریال برای کمک به تامین دارو و درمان به افراد نیازمند در استان اصفهان کمک شده است

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: از محل اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش و در قالب طرح اجرای مهر تندرستی در سال جاری و تاکنون به بیش از 800 نفر نیازمند جهت تهیه دارو و هزینه بستری بیش از 700 میلیون ریال کمک نقدی شده است.

 پنج شنبه 17 اسفند 1396   103  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری اظهار داشت: در سال 96 با تلاش ها و پیگیری های به عمل آمده در راستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش طرح مهر تندرستی از محل موقوفات منطبق با هدف کمک به افراد نیازمندی که برای تهیه دارو، تامین هزینه درمان و بستری و همچنین کمک به مراکز درمانی و بهداشتی اجرا شده است.

وی افزود: در همین راستا در سال جاری 10 پایگاه سلامت در قالب ایستگاه های سلامت در جوار بقاع متبرکه برپا شدند و به صورت رایگان به زائران و مجاوران خدمات پزشکی پرداختند همچنین به 800 نفر نیازمند که توانایی تهیه دارو و یا تامین هزینه بستری در مراکز بهداشتی و درمانی را نداشتند نیز کمک نقدی بالغ بر 736 میلیون و 756 هزار ریال انجام شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: همچنین از محل موقوفات منطبق با کمک به مراکز بهداشتی و درمانی نیز مبلغی بالغ بر بیش از 67 میلیون ریال اعتبار به درمانگاه ها، مراکز بهداشتی و بیمارستان هایی که تحت پوشش سازمان اوقاف و امور خیریه هستند اهدا شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری اضافه کرد: همچنین در راستای ایجاد وقف های جدیدی نیز با رویکرد کمک به افراد نیازمند جهت تهیه دارو و تامین هزینه های درمانی و همچنین کمک به مراکز بهداشتی و درمانی در سال جاری 30 نشست صنفی با جامعه پزشکان و انجمن های سلامت در سطح استان برگزار شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: همچنین امسال 50 خیر نیز مبلغ 100 میلیون ریال را به ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر استان در جهت کمک به افراد نیازمند در قالب طرح مهر تندرستی کمک کردند که همه این مبلغ نیز در همین راستا هزینه شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه خاطر در ادامه نشان شد: در حال حاضر در استان اصفهان نیز 46 موقوفه مرتبط با بهداشت و درمان وجود دارد که شاخص ترین این موقوفات با عنوان موقوفه ثلثی عبدالرسول و موقوفه بتول دخت عبدالمحمدی با نیات تامین هزینه های پزشکی، کمک به دارو درمان بیماران بی بضاعت و معالجه بیماران در شهرستان اصفهان قرار دارد.

حجت السلام و المسلمین حسن امیری در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه امسال نیز با تلاش های صورت گرفته 5 موقوفه جدید نیز در این زمینه توسط واقفان نیک اندیش به ثبت رسیده است و در صورتی که خیرین و واقفان خیر اندیش بیشتری در سال آینده وقف هایی را در این راستا به ثبت برسانند اداره اوقاف و امور خیریه نیز می تواند هم از نظر کیفی و هم از کمی طرح مهر تندرستی را بیش از پیش در استان اصفهان اجرا نماید.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار