• امروز یک شنبه یکم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

گنبد اصلی بقعه جدید امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان نصب شد

گنبد اصلی بقعه جدید امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان نصب شد

مدیر امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان با اعلام این خبر گفت: گنبد اصلی بقعه جدید این بارگاه نورانی صبح روز سه شنبه 22 اسفندماه همزمان با روز شهید و ایام ولادت حضرت زهرا (علیهاالسلام) نصب شد.

 شنبه 26 اسفند 1396   32  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، بهزاد صبری با اشاره به پیشرفت 90 درصدی عملیات اجرایی اسکلت روضه منوره حرم مطهر حضرت زینب (علیهاالسلام)، افزود: این گنبد با قطر 37 متر و با ارتفاع 35 متر از سطح زمین به صورت فلزی بر روی ساق بتنی آن به طول 14 متر ساخته و نصب شده است.

وی در ادامه افزود: طرح تزئینات و نازک کاری گنبد با تأکید بر الگوی معماری ایرانی، اسلامی و به منظور ایجاد یک شاخص شهری ویژه توسط کارشناسان خبره در دست اقدام است و مراحل طراحی و اجرا گام به گام توسط هیئت امنای آستان مقدس حضرت زینب (علیهاالسلام) مورد بررسی و تصویب قرار می گیرد.

بهزاد صبری با اشاره به طرح توسعه حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان، خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و شهرداری اصفهان در فاز اول اجرایی شامل 19 هکتار و در دو بخش حوزه شهری و زیارتی در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه عنوان کرد: زیر بنای حوزه زیارتی این طرح 8 هزار مترمربع است که برای بیش از 14 هزار مترمربع در قالب فاز اول توسط شهرداری منطقه 14 پروانه صادر شده است و در مرحله اول ساختمان روضه منوره با زیربنای بالغ بر 5 هزار مترمربع در حال ساخت و اجرا است.

مدیر اجرایی امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان با اشاره به نصب مناره های ساختمان روضه منوره در هفته های آتی، تصریح کرد: پس از اتمام مرحله ساخت اسکلت بنای در دست احداث، عملیات سفت کاری شروع و نسبت به تهیه طرح های تزئینات و نازک کاری آن اقدام می شود.

بهزاد صبری در پایان عنوان کرد: پیش بینی می شود با اجرایی و عملیاتی شدن طرح توسعه حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان و با توجه به توسعه گردشگری زیارتی، اشتغال زایی خوبی در زمان اجرا و پایان پروژه شامل حال مردم منطقه زینبیه شود.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار