• امروز چهارشنبه بیست و هشتم شهریور 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حوزه فرهنگی حساس و ضربه خوردن از آن جبران ناپذیر است

حوزه فرهنگی حساس و ضربه خوردن از آن جبران ناپذیر است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: فرزندان پاک ایران در لباس مدافعان حرم با نثار جان خود امنیت و استقلال کشور را بیمه کردند.

 دوشنبه 27 فروردین 1397   55  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه پنج شنبه 23 فروردین ماه در مراسم بزرگداشت شهید سرافراز مدافع حرم مهدی دهقان یزدلی در آستان مقدس امامزاده هلال بن علی (ع) آران و بیدگل اظهار کرد: اگر جوانان این مرز و بوم در دفاع از حرم ولایت شرکت نداشتند و به جنگ داعش نمی‌رفتند ما باید در مرزها و کوچه و خیابان شهرها مشغول جنگ با آنها می‌شدیم و فداکاری آن‌ها آرامش را برای کشور به دنبال دارد.

وی افزود: این عزیزان و در رأس آن خانواده آن‌ها از تمام دلبستگی های خود گذشتند تا خود را برای دفاع از حریم ولایت آماده کنند و از نزدیک شد دشمن به حریم کشور و ناموس جلوگیری کنند.

آیت الله سید احمد خاتمی به نقشه‌های دشمن برای ضربه زدن به نظام و اسلام اشاره کرد و گفت: دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون سعی کرده از هر فرصتی برای جدایی مردم از نظام و سقوط و انحطاط کشور استفاده کند و همچنان که در فتنه‌های اخیر هم دیدیم دشمن برای ایجاد نا امنی و جدایی مردم و مسئولین هر کاری می‌کنند.

وی به حساس بودن حوزه فرهنگ در مواجهه با نقشه‌های دشمن اشاره کرد وگفت: اکنون که جنگ نظامی مشکلاتی برای دشمن دارد دشمن نقشه خود را در حوزه فرهنگ اجرایی می‌کند و باید مراقب باشیم چون این حوزه بسیار حساس و ضربه خوردن از آن جبران ناپذیر است.

امام جمعه موقت تهران افزود: یکی از زیر شاخه‌های حوزه فرهنگی ما مسئله حجاب است که دشمن بسیار روی آن تمرکز کرده و در حال مانور دادن است و چنین القا می‌کند که ما حجاب را اجباری اجرا می‌کنیم، در حالی که در برخی از همین کشورهای به اصطلاح متمدن که دم از دموکراسی می‌زنند دختران دانشجو حق ندارند با حجاب وارد مراکز علمی و دانشگاهی شوند.

وی ازحوزه های اقتصادی و سیاسی به عنوان دو چالش مهم برای دشمن در مقابله با نظام ما نام برد و تاکید کرد: دشمن در عرصه اقتصادی با ایجاد تحریم‌ها و اعمال فشار به کشورهای شریک اقتصادی ایران سعی در منزوی کردن ما دارد ولی به لطف خدا ما تسلیم این سیاست‌های دشمن نمی‌شویم و باید همچنان با اقتصاد مقاومتی این راه را دنبال کنیم.

آیت الله سید احمد خاتمی به مشکلات سیاسی که دشمن ترسیم کرده اشاره و تصریح کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون صحنه سیاست یکی از موضوعات مهم برای دشمن در ضربه زدن به نظام بوده به خصوص در سیاست داخلی که به مردم القا کنند مسئولین به فکر مردم نیستند و مردم را از نظام جدا کنند و چنین تصوری ایجاد کنند که در کشور هیچ چیز در جای خودش قرار ندارد ولی با حول و قوه الهی تاکنون موفق نشده‌اند واین نقشه با هوشیاری مردم نقش بر آب شده است.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار