• امروز یک شنبه یکم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ساختمان بقعه امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان در نیمه سال ۹۷ به بهره‌برداری می رسد

ساختمان بقعه امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان در نیمه سال ۹۷ به بهره‌برداری می رسد

مدیر اجرایی امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام‌شده امیدواریم فاز اول ساختمان حرم مطهر اصلی امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان در نیمه نخست سال ۹۷ به بهره‌برداری برسد.

 شنبه 1 اردیبهشت 1397   32  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، بهزاد صبری اظهار کرد: طرح توسعه حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) و ساماندهی خیابان های اطراف حرم در دستور کار مدیریت شهری اصفهان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه شهرداری عمده پروژه‌های خود را در اطراف میدان شهری تعریف کرده است، گفت: این طرح در قالب بازآفرینی شهری که سال گذشته از سوی دولت مطرح شد با هدف احداث مرکز توسعه شمال شهر اصفهان انجام می‌شود.

مدیر اجرایی امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان ادامه داد: از آنجایی‌که طرح سامان‌دهی این منطقه «پروژه محرک توسعه» است، تقریباً بر صد هکتار از بافت فرسوده منطقه ۱۴ تأثیر گذاشته و شرایط را برای توسعه منطقه و سرمایه‌گذاری مردم و بخش خصوصی فراهم کرده است.

بهزاد صبری با بیان اینکه برای سامان‌دهی بافت‌های فرسوده معمولاً پروژه‌هایی با هدف توسعه منطقه در نظر گرفته می‌شود، افزود: به دلیل اینکه منطقه ۱۴ بافت فرسوده و منشأ سکونت غیررسمی بوده است پروژه سامان‌دهی حرم و احداث میدان شهری تأثیر زیادی بر آن گذاشته و علاوه بر ایجاد شور و نشاط، تحولات اجرایی زیادی در خیابان‌ها و محلات ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه طرح توسعه حرم زینبیه ۳۴  هکتار است که ۳۰ هکتار آن میدان شهری و ۴ هکتار محل امامزاده و حوزه زیارتی خواهد بود، خاطرنشان کرد: در ۳۰ هکتار یادشده که جزء معابر شهری است، شهرداری ورود پیدا کرده است.

مدیر اجرایی امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان اضافه کرد: در طرح توسعه حرم، احداث میدان شهری در کنار زیارتگاه با رویکرد باز آفرینی شهری و ایجاد مرکز منطقه ای در شمال شرقی اصفهان در دستور کار است.

وی از احداث ۱۳ پروژه در اطراف میدان شهری توسط شهرداری خبر داد و گفت: همه این پروژه‌ها، خدماتی و زیرساختی است که کمبود سرانه‌های منطقه ۱۴ را جبران کرده و کیفیت زندگی در این منطقه را ارتقاء می‌دهد.

بهزاد صبری ادامه داد: فاز اول عملیات اجرایی حرم حضرت زینب (علیها السلام) در روزهای پایانی سال ۹۶ با تکمیل اسکلت نهایی گنبد و مناره‌ها به پایان رسید و بعد از عید مرحله سفت‌کاری حرم اصلی آغاز شد و با توجه به برنامه‌ریزی انجام‌شده امیدواریم در نیمه سال ۹۷ حرم اصلی حضرت زینب بنت موسی بن جعفر )علیهم السلام) به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار