• امروز یک شنبه یکم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بوی عطر ابا عبدلله الحسین در کوچه پس کوچه های سمیرم

بوی عطر ابا عبدلله الحسین در کوچه پس کوچه های سمیرم

صبح روز جمعه 23 شهریور ماه تور سفیران وقف استان اصفهان با حضور جمعی از اصحاب رسانه اصفهان از روند اجرای طرح بصیرت عاشورایی در جوار بقاع متبرکه و امامزادگان جلیل القدر شهرستان سمیرم بازدید کردند.

 شنبه 24 شهریور 1397   14  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، به همت انجمن صنفی روزنامه نگاران استان اصفهان و همکاری، همیاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، گروهی از روزنامه نگاران و خبرنگاران در آدینه ای دیگر(جمعه 23 شهریور ماه مصادف با چهارمین روز از ماه کحرم الحرام) به همراه خانوادهایشان ضمن بازدید از ۳ مکان مذهبی( امامزاده ابراهیم علیه السلام،امامزاده زیدبن علی علیه السلام،و امامزاده معصومه خاتون(س) )واقع در شهرستان سمیرم از نزدیک با هیات امنا و مردم صبور این دیار ،دمی را به گفتگو پرداختند و مشکلات شان را جویا شدند.

یکی از هئیت امنای امامزاده ابراهیم ضمن تشکر از حمایت هایی که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان جهت مرمت این مکان انجام داده و ارائه گزارشی کوتاه از تاریخچه این مکان گفت :هرساله تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی از این مکان بازدید می کنند و ما با مشکلات فراوان توانسته ایم  تا حدودی  محوطه آن را توسعه دهیم اما چنانچه خیرین و بخش خصوصی یاری کنند این مکان مذهبی می تواند به  پتانسیل  بسیار قوی در بحث گردشی  تبدیل شود تا میهمانان  از نزدیک با آداب و رسوم و حتی محصولات کشاورزی ما بیشتر آشنا گردند.

طی گفتگویی دوستانه با مردم صبور این منطقه  آنها بزرگترین چالش خود را کم آبی عنوان کردند و ضمن اشاره به خشک شدن بیش از هزار چشمه  گفتند می دانیم که مسولان دست روی دست نگذاشته اند اما امیدواریم با تدابیری بهتر و حمایت و مدیریت دکتر مهر علیزاده استاندار اصفهان شاهد رفع مشکل کم آبی باشیم و بار دیگر سیب سمیرم که کیفیت آن سرآمد محصولات سیب  درختی در  دنیا بود بار دیگر همچنان خوش بدرخشد.

گردشگران اسکاتلندی طی صحبت های خود با مهندس خدایی یکی از اعضا مترجم انجمن صنفی روزنامه نگاران ،ایران را یکی از قطب های گردشی گردشگران  خارجی خواند و گفت ایرانگردی و دیدن این همه عظمت تاریخی و آب وهوایی چهار فصل انسان را به وجد می آورد.

وجود اماکن مذهبی در دل کوهای سر به فلک کشیده و هوای پاک و دور از دسترس آلودگی های شهری آرامش وصف ناپذیری را به هر بیننده ایی هدیه می دهد.  توجه به حفظ و نگهداری این مکان های متبرک می تواند در پویایی و فرهنگ سازی مذهبی نوجوانان و جوانان ما نقش بسزایی داشته باشد و چناچه اعتقادات واقعی انسان ها حفظ گردد هیچ دشمنی با هیچ صلاحی نمی تواند کوچکترین  رخنه ایی  در آن ایجاد کند.

خانه هایی کوچک با مردمی دارای قلب های مهربان ، سقف های چوبی در دو طرف جاده ایی سر بالا  و پارچه های سیاهی که به مناسبت مراسم عزا داری ابا عبدلله الحسین بر در و دیوار کشیده شده ،کودکان و زنانی که سیاه پوش در کنار پیاده روهایی باریک، به سبک قدیم منتظر شروع مراسم بودند،پیرمردانی نشسته بر پله های سنگی و کوچک خانه ها بر لب جادهایی که با قدرت دست رد بر سینه تکنولوژی شهری زده انسان را مجذوب پاکی و بی آلایشی خود می کند.

در پایان خبرنگاران با دل سپردن به جاده طبیعت و  بازدید از چشمه ناز بار دیگر در کنار آبهایی نه چندان خروشان که برای بودن فریاد میزدنند خستگی خود را به فراموشی سپردند تا با قوایی تازه تر به سوی فردایی بهتر به سوی شهر اصفهان دل به جاده برگشت برای به تحریر در آوردن اخباری خوش گام بردارند.

انتهای پیام
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار