کد خبر : 303723

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 13 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان
• همایش «مادران مهربان» در امامزاده موسی بن جعفر(ع) اصفهان برگزار شد
مدیر اجرایی امامزاده موسی بن جعفر(ع) اصفهان گفت: «چگونگی برقراری ارتباط صمیمی والدین با فرزندان» در همایش مشاوره ای «مادران مهربان» در جوار حرم مطهر امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان با حضور آقای حیدری و خانم زمانیان تبیین شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، بهزاد صبری اظهار داشت: در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و همچنین با هدف ترویج زندگی به سبک اسلامی همایش مشاوره ای «مادران مهربان» در جوار حرم مطهر امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان برگزار شد.

وی در ادامه افزود: در این کارگاه آموزشی که با رویکرد نحوه رفتار و برقراری ارتباط صمیمی والدین با فرزندان برگزار شد، هدی زمانیان؛ روانشناس تربیتی با بیان اینکه نقش والدین در تربیت فرزندان بسیار مهم است، اظهار کرد: وقت گذاشتن والدین  برای کودک، گفتگو و بیان خواسته ها در تربیت فرزند بسیار مهم است.

این روانشناس تربیتی افزود: محبت، گذراندن اوقات فراغت در کنار آن ها، رعایت احترام متقابل، نظر خواهی و مشورت با آن ها از جمله راه های برقراری ارتباط و تربیت صحیح با فرزندان است.

زمانیان نیز در این همایش تاکید کرد: دوستی و رابطه صمیمی میان والدین و فرزندان در افزایش امنیت روانی و صمیمیت اعضای خانواده نقش بزرگی دارد و در این شرایط جوانان و نوجوانان به جای اینکه مسائل و مشکلات را با دیگران در میان بگذارند با والدین خود مطرح کرده و در معرض خطرات کمتری قرار می گیرند همچنین والدین نیز باید سعی کنند تا حدی به دنیای فرزندان خود نزدیک و با نیازها و مقتضیات سنی آن ها آشنا شوند و حتی در مواقعی خود را به جای آنان قرار دهند تا احساسات فرزند خود را بهتر درک کنند.

مدیر اجرایی امامزاده موسی بن جعفر(ع) اصفهان اضافه کرد: در ادامه این کارگاه آموزشی، خانواده ها سوالات خود را می پرسیدند و کارشناسان نیز پاسخ های خود را ارائه می کردند.

بهزاد صبری خاطر نشان شد: مرکز مشاوره آستان مقدس امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) روزه های دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۵ آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به عموم زائران و مجاوران این بارگاه نورانی است.

وی یادآور شد: همچنین زائرانی که مایلند به صورت فردی از مشاوره‌های دینی، اعتقادی و تربیتی بهره‌مند شوند، می‌توانند به مرکز مشاوره آستان مقدس امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) مراجعه و از خدمات این مرکز استفاده کنند.

انتهای پیام/