کد خبر : 307900

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 22 شهریور 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان
• شور و شعور حسینی در بصیرت عاشورایی ترویج شود
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: طرح بصیرت عاشورایی در جوار امامزادگان عظیم الشان و بقاع متبرکه استان با هدف نشر معارف اسلامی و همراه با خلاقیت، نورآوری و جلوگیری از بدعت های نامناسب در جهت فرهنگ سازی و مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام...

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در جلسه توجیهی مبلغان اعزامی طرح بصیرت عاشورایی استان اصفهان اظهار داشت: مبلغان اعزامی به بقاع متبرکه و امامزادگان در ایام عزاداری امام حسین(ع) باید به عنوان محور همدلی و وحدت در اماکن متبرکه عمل کنند و از بروز هرگونه خرافه گویی و بدعت های نامناسب در برگزاری مراسم های عزاداری جلوگیری کنند و همچنین با خلاقیت و نوآوری در نشر معارف اسلامی جوانان و نوجوان کوشا باشند و همه اقشار را جذب کنند.

وی در ادامه افزود: همچنین مبلغان در طول ایام ماه محرم باید براساس منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) منشا روحیه بخشی و امید در بین آحاد جامعه باشند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه خاطر نشان شد: امروز فشارهای اقتصادی از طرف بدخواهان و دشمنان اسلام بر مردم و کشورمان بسیار زیاد شده و در این برهه حساس وظیفه طلاب و مبلغان دینی سنگین تر شده است و باید در این ایامی که در جوار بقاع متبرکه خدمت می کنند به شناسایی خیرین در آن مناطق اقدام نمایند و از این افراد برای کمک به معیشت افراد نیازمند استفاده شود.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی یادآور شد: مبلغان باید در اجرای برنامه های فرهنگی که در ایام ماه محرم در جوار بقاع متبرکه اجرا می شود پیوست های فرهنگی این برنامه ها را رعایت و به بهترین شکل آنان را نیز اجرا کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: امروز باید در اجرای فعالیت های فرهنگی مسائل اقتصادی را نیز در نظر گرفت و برای کمک به اقشار نیازمند با ترغیب خیرین به ایجاد وقف های جدید با محوریت کمک به معیشت مردم اقدام کرد.

انتهای پیام/