کد خبر : 311538

تاریخ درج خبر : شنبه 19 آبان 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان
• ثبت وقف جدیدی در کاشان همزمان با دهه وقف
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان گفت: هفتمین وقف سال جاری شهرستان کاشان در دهه وقف به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی اظهار داشت: این وقف جدید توسط واقف خیراندیش سرکار خانم بتول باغچایی به ثبت رسید که براساس وقف نامه ای که واقف نیک اندیش آن تنظیم و به ثبت رسیده است همگی و تمامیت سه دانگ از ششدانگ قطعه باغ خود را که شامل یک باب سوله است را وقف نمود .

وی در ادامه با اشاره به اینکه بانوی بزرگوار کاشانی نیت وقف را برای کمک به نیازمندان تحت پوشش موسسه خیریه حضرت موسی بن جعفرعلیه السلام وقف کرده است ادامه داد: ثلث منافع این موقوفه جهت تامین جهیزیه زوجهای بی بضاعتو ثلث دیگر صرف دارو و درمان بیماران بی بضاعت و ثلث دیگر را برای کمک به فقرا و نیازمندان تحت پوشش این موسسه خیریه قرارداده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان در ادامه اضافه کرد: سهم این موقوفه حدود ۷۱۴متر مربع است و ارزش این موقوفه بالغ بر شش میلیارد ریال ارزیابی شده است.

حت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی ادامه داد: تولیت موقوفه تا زمان حیات واقف برعهده ویاست و پس از فوت افرادی مورد وثوق را به عنوان متولی و ناظر معرفی کرده است.

وی در ادامه گفت: کاشان دارای ۲۲۸۴ موقوفه و ۸۶۶۰رقبه است که حاصل خیراندیشی واقفان بزرگوار است که از این تعداد تاکنون ۱۷۲موقوفه توسط بانوان وقف شده است.

انتهای پیام/