کد خبر : 321943

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 26 اردیبهشت 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان
• رصد کلیه فعالیت های بقاع متبرکه استان اصفهان توسط حراست اداره کل اوقاف استان
مدیر حراست اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در راستای برگزاری برنامه های ضیافت الهی در طول ماه مبارک رمضان کلیه اقدامات لازم حراستی و امنیتی در بقاع متبرکه سراسر استان پیش بینی و اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، مجید اسماعیلی اظهار داشت: باتوجه به فرمایش امام خمینی(ره) که فرمودند«ماه می خواهیم کلیه مردم در جوار امامزادگان آرامش داشته باشند» و همچنین در جهت پیروی از منویات مقام معظم رهبری(دامت برکات) مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و براساس حساسیت های سازمان اوقاف و امور خیریه همواره جهت برگزاری برنامه های باکیفیت و رفاه حال زائران برای حضور در این اماکن متبرکه اقدامات لازم توسط نیروهای حراست بقاع متبرکه در سراسر ادارات اوقاف استان پیش بینی و اجرا شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال های اخیر با پیگیری های انجام شده حرم مطهر 160 بقعه متبرکه و امامزاده جلیل القدر نیز به سیستم امنیتی و دوربین های مداربسته مجهز شده اند گفت: کلیه آموزش های امنیتی و حراستی نیز قبل از اجرای هرگونه برنامه بزرگ مناسبتی از قبیل؛ طرح آرامش بهاری در ایام نوروز، طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان، طرح بصیرت عاشورایی در ماه محرم و صفر و... نیز به صورت کارگاه آموزشی و یا مکتوب به کلیه اعضاء هیئت امناء و خادمان این اماکن ابلاغ می شود.

مدیر حراست اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: در طول ایام ماه مبارک رمضان نیز همه روزه کلیه برنامه های فرهنگی، قرآنی که در قالب طرح ضیافت الهی در جوار بقاع متبرکه اجرا می شوند به صورت ویژه توسط نیروهای حراست بقاع متبرکه در سراسر استان رصد و مورد ارزیابی قرار می گیرند.

مجید اسماعیلی در ادامه یادآور شد: کلیه زائران، مجاوران و همه افراد می توانند هرگونه انتقاد و پیشنهادی که در رابطه با مسائل حراستی دارند را با حراست اداره کل اوقاف استان درمیان بگذارند.

انتهای پیام/