کد خبر : 340912

تاریخ درج خبر : شنبه 3 خرداد 1399
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان
• پیام تبریک اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان این اداره کل در پیامی فرارسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت.
متن پیام به شرح ذیل است:
بسمه تعالی
عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت
روز عید فطر روز پاکی روح و فرصت برخورداری از فیض عظیم الهی و در پیش گرفتن راه مستقیم پروردگار پس از ماه طهارت و ضیافت الهی است. روز عیدی گرفتن از خدای متعال، با دل خاضع و خاشع و درخواست خیراتی که به برترین بندگانش عنایت فرموده است که توفیق دستیابی به تابش نور معرفت و توبه و انابه برای رفع تاریکی‌ها و گرفتاری‌ها بوده است.
عید فطر ،عید توفیق بر طاعت و اطاعت، عید توبه و تهذیب نفس، عید ذکر و یاد محرومان و گرسنگان است . عید فطر پاداش افطارهای خالصانه ، مُهر قبولی انفاق‌های با قصد قربت و پایان‌نامه دوره ایثار و گذشت در مسائل است. فطر عید خداجویی و خداترسی و خداپرستی است. عید سعید فطر روز تولد دوباره انسان هاست
این لطف و عیدی با روزه‌داری و عبادت و اطاعت و شستشوی روح و بهره‌مندی از فضیلت‌های ماه با عظمت و کرامت، شریف و با فضیلت آغاز و با ادامه بندگی و حبس شیاطین ان‌شاءالله مستدام می‌ماند.
این ماه مبارک سختی‌هایی نیز به همراه داشت و به تأسی از «افضل‌الأعمال احمزها» متدینین ایران اسلامی در ماه رمضان، متفاوت از سال‌های قبل به دلیل مواجهه با ویروس منحوس کرونا با حسرت حضور در مساجد، خانه‌های خود را به عطر و نام مسجد متبرک نمودند و به آن برکت بخشیدند. آن‌ها با تمسک به آموزه‌های دینی و لبیک به اوامر، ولی امر مسلمین جهان، با در پیش گرفتن رزمایش مواسات و همدلی با عشق و ایثار در آزمون «فاستبقوا الخیرات» و انجام کمک مومنانه به همنوعان خود، روش صحیح انسانی و سبک زندگی اسلامی را به مدعیان تمدن در دنیا نشان دادند.
اداره کل اوقاف و امورخیریه استان اصفهان پیشاپیش حلول ماه شوال و فرارسیدن عید سعید فطر را به محضر حضرت ولی عصر امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف) و مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) و مردم مسلمان به‌ویژه مردم انقلابی عزیزمان تبریک عرض نموده و از بین رفتن درد و رنج مردم در کشور‌های اسلامی تحت ستم ظالمان خونخوار جهان و همچنین رفع مشکلات دردمندان از ویروس منحوس کرونا را از خداوند متعال درخواست می‌نماید.
انتهای خبر.//