کد خبر : 362472

تاریخ درج خبر : شنبه 29 خرداد 1400
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان
• 52 پروژه عمرانی در امامزادگان شهرستان اصفهان اجرا شد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان گفت: در سال گذشته 52 پروژه با اعتبار 13 میلیاردتومان در بقاع متبرکه شهرستان اصفهان اجرایی شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان،‌حجت الاسلام روح الله بیدرام در آئین روز ملی تکریم امامزادگان و افتتاح ضریح جدید امامزاده مختار(ع) ضمن تبریک دهه کرامت و گرامی داشت روز ملی امامزادگان اظهار داشت: تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و محور بودن این مراکز در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی همواره دغدغه رهبر معظم انقلاب بوده است.
وی با بیان اینکه برای اجرای برنامه فرهنگی و اجتماعی در بقاع متبرکه نیاز به ایجاد زیرساخت‌های اولیه برای رفاه و آسایش زائران داریم، اضافه کرد: از این رو در سال 99 سرفصل‌های عمرانی بقاع متبرکه شهرستان اصفهان شناسایی و برای آن برنامه‌ریزی انجام شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان با بیان اینکه برای اجرای پروژه‌های عمرانی در بقاع متبرکه شهرستان اصفهان 13 میلیارد تومان اعتبار برای 52 پروژه هزینه شده است، افزود: از این میزان برای 20 پروژه در ناحیه یک 5.5 میلیارد تومان و برای 32 پروژه ناحیه دو 7.5 میلیارد تومان بودجه هزینه شده است.
وی اضافه کرد: هزینه پروژه‌ها از 10 میلیون تومان به بالا بوده است و با توجه به نیاز هر امامزاده پروژه‌ها اجرا شده‌اند.
حجت الاسلام بیدرام با بیان اینکه در سه ماه نخست سال 1400 نیز 7 میلیارد تومان سرفصل امور عمرانی برای 20 پروژه در بقاع متبرکه شهرستان اصفهان بوده است، افزود: امور این پروژه‌ها توسط کارکنان نواحی یک و دوشهر اصفهان در حال پیگیری است.
وی با بیان اینکه در برخی از بقاع متبرکه استان اصفهان مانند حرم زینبیه و امامزاده شاه کرم همه فعالیت‌های عمرانی از سوی خیران انجام می‌شود، ادامه داد: این امر قابل تقدیر است و هر روز شاهد تغییر و فعالیت در این دو بقعه هستیم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان با بیان اینکه برای تکریم امامزادگان هر سال در حداقل سه امامزاده ویژه برنامه برگزار می‌شد، ادامه داد: امسال به دلیل شرایط کرونا این مراسم را محدود کرده و در امامزادگان شهرستان به صورت محلی برنامه‌ریزی داریم.
 
انتهای خبر//