کد خبر : 363579

تاریخ درج خبر : سه شنبه 29 تیر 1400
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان
• کاستی‌های شب‌های قدر را در روز عرفه جبران کنیم
روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت فرارسیدن روز عرفه پیام تبریکی را صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، این روابط عمومی به مناسبت روز عرفه پیامی را صادر کرد که متن آن را در ادامه می‌خوانید...
 «روز عرفه از ایام باشکوه و عظیم است. روزی است که در‌های آسمان را برای پذیرش تضرع‌های عاشقانه‌ بندگان ذات اقدس الله می‌گشایند و باز هم آن فاعل بالعشق خواهان بازگشت اشرف مخلوقاتش به بارگاه امن‌اش است. آری باز هم فرصت برای بازگشت انسان به اصل و جایگاه اعلی اولیه‌اش را فراهم می‌کنند، چقدر بزرگوارند و بزرگوارانه رفتار می‌کنند. چقدر ظلم کردیم! چقدر نادیده گرفتیم آن همه رحمت را ولی باز هم می‌خوانندمان، دعوتمان می‌کنند و می‌خواهند همچو شب قدر به ارزش و منزلت خود نائل شویم. آری روز عرفه، روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و اطاعت خود دعوت کرده و از آن سوی سفره جود خود را برای آنها گسترانیده است.
شیطان را در این روز در غل و زنجیر می‌کشد و باز هم زمینه پیروزی انسان را بر نفس فراهم می‌کند. امام صادق (ع) فرموده‌اند: اگر شخص گناه‌کاری نتواند در شب‌های قدر خود از قدر و منزلت خود به نحو احسنت استفاده کند و بهره گیرد، می‌تواند در این روز از امتیازات برخورداری از رحمت الهی برخوردار شود.
از این رو این روز پرفضيلت و معنوی عرفه را تبريك و تهنيت عرض كرده و از خداوند منان قبولی ادعيه و مناجات مردم مؤمن و عزيز ايران اسلامی را در اين روز سراسر صفا و معنويت مسئلت داريم.»
 
انتهای خبر//