• امروز پنج شنبه ششم آبان 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

افزایش دو برابری درآمد موقوفات استان اصفهان

افزایش دو برابری درآمد موقوفات استان اصفهان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از افزایش دو برابری درآمد موقوفات این استان در 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

 پنج شنبه 29 دی 1390   597  0      

حجت الاسلام سید حسین اژدری در نشستی با خبرنگاران با اشاره به نامگذاری یکم تا هفتم بهمن ماه به نام هفته اوقاف گفت: روزهای این هفته به ترتیب با عنوان وقف، کارکردهای اقتصادی، وقف، سنت نبوی و سیره علوی، وقف، امامزادگان و قطب فرهنگی، وقف، قرآن و بیداری اسلامی، وقف، نیازها و نقش مردم، وقف، ایثار و احسان ماندگار و وقف، عدالت اجتماعی و حکومت مهدوی نامگذاری شده است.
وی با اشاره به درآمد 22 میلیارد تومانی بقاع متبرکه استان اصفهان در 9 ماهه سالجاری گفت: از این میزان، 14 میلیارد تومان درآمد جاری و مابقی درآمد عمرانی موقوفات بوده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون فعالیت‌های عمرانی به متراژ 85 هزار مترمربع شامل مرمت، مقاوم سازی و ساخت گنبد در 220 بقعه متبرکه در سطح استان صورت گرفته است.
وی همچنین از کمک دو میلیارد و 600 میلیون تومانی این اداره کل برای تکمیل و تجهیز مساجد استان در این مدت خبر داد و گفت: امسال همچنین 670 میلیون تومان جهت تکمیل بقاع متبرکه استان اصفهان پرداخت شده است.
حجت الاسلام اژدری افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از ابتدای سالجاری تا پایان آذرماه 530 میلیون تومان جهت تکمیل مراکز فرهنگی، 300 میلیون تومان به مصلی‌ها و 280 میلیون تومان به حوزه‌های علمیه استان کمک کرده است.
واگذاری 42 وقف جدید به ارزش 4 میلیارد تومان در سال جاری
مدیرکل اوقاف و امور خیریه اصفهان از 42 مورد وقف جدید با ارزش 4 میلیارد تومان در استان اصفهان در سال جاری خبر داد و یادآور شد: در این مدت 92 موقوفه احیاء و شناسایی و 42 مورد موقوفه جدید کشف شده است.
وی احیای موقوفات و ساماندهی و تکمیل بانک جامع اطلاعات موقوفات را از مهمترین اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان عنوان کرد و بیان داشت: در حال حاضر12 هزار و500 موقوفه مشخص و41 هزار رقبه در استان اصفهان وجود دارد که میزان اجاره مستاجر این اماکن نیز به صورت دقیق وجود دارد.
وی به اعزام284 نفر روحانی مبلغ به بقاع متبرکه استان و روستاهای فاقد روحانی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر38 مرکز پاسخگویی به مسایل شرعی و38 مرکز مشاوره تخصصی مشاوره در بقاع متبرکه استان اصفهان وجود دارد.
وی با اشاره به وجود702 امامزاده‌ در استان اصفهان اعلام کرد: در نوروز امسال بیش از5 میلیون زائر به اماکن متبرکه استان آمدند که لازم است با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، از ظرفیت بقاع‌ متبرکه به صورت ویژه استفاده کرد.
وی صرف هزینه در آمد موقوفات را بر اساس نیازهای مردم دانست و افزود: در حال حاضر کمک برای ساخت یک بیمارستان مجهز برای بیماران دیالیزی در رأس برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان قرار دارد.
برگزاری نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در موقوفات در سالجاری
وی از برگزاری نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در موقوفات برای بخش خصوصی در اواخر بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: سند گرفتن برای موقوفات و تقویم دارایی‌ها دو اولویت مهم این اداره کل می‌باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اعلام کرد: از 11 بهمن ماه به مدت یک هفته مسابقات کشوری تواشیح، ابتهال، اذان و همخوانی قرآن با حضور 600 نفر از نخبگان قرآنی در موسسه اهل البیت (ع) برگزار می‌شود.
وی با اشاره به وجود مراکز قرآنی، قاریان و داوران بین‌المللی قرآنی در استان اصفهان گفت: به محض آماده شدن مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان برای برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن در اصفهان آمادگی داریم.
بزرگترین معجزه امامزادگان اصفهان نگهداری بنای این اماکن است
حجت الاسلام اژدری در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت نامناسب اماکن و بقاع متبرکه استان اصفهان اشاره و تصریح کرد: یکی از بزرگترین معجزات امامزادگان استان نگهداری بنای این اماکن است.
وی سازمان میراث فرهنگی را متولی اصلی حفظ و مرمت ابنیه تاریخی دانست و گفت: این سازمان باید پاسخگوی اقدامات صورت گرفته برای اماکن و بقاع متبرکه استان اصفهان باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در خاتمه تصریح کرد: اگر اجازه بازسازی و مرمت بقاع متبرکه داده شود مردم آمادگی همکاری برای ساماندهی وضعیت این اماکن را دارند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار