• امروز پنج شنبه بیست و هشتم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حمام قدیمی

حمام قدیمی "جارچی باشی" اصفهان پس از مرمت به سفره‌خانه سنتی تبدیل شد و به بهره‌برداری رسید.

مجموعه پذیرایی "ملک سلطان جارچی باشی" اصفهان پس از مرمت و بازسازی به بهره‌برداری رسید.

 شنبه 20 اسفند 1390   1404  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، مجموعه پذیرایی "ملک سلطان جارچی باشی" اصفهان پس از مرمت و بازسازی به بهره‌برداری رسید.
این مجموعه در خیابان حکیم اصفهان واقع شده و پیش از این حمام جارچی باشی بوده که به یک خرابه تبدیل شده بود و محلی برای معتادان تزریقی به حساب می‌آمد.
مکان این سفره‌خانه وقف بوده و سید احمد افتخاری، سرمایه‌گذار این طرح، پس از 9 سال بنای مخروبه حمام را به سفره‌خانه سنتی جارچی باشی تبدیل کرده است.
هدف از مرمت این بنای تاریخی که مربوط به دوران صفوی می‌شود، جمع‌آوری مرکز فساد و ایجاد یک بنای تاریخی زیبا برای نسل آینده و همچنین مکانی برای جذب توریست و گردشگر خارجی عنوان شده است.
این بنای تاریخی که روح معماری سنتی ایران دوباره در آن دمیده شده با سرمایه‌گذاری سید احمد افتخاری و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، شهرداری اصفهان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بازسازی شده است.
زمین این حمام قدیمی 2هزار متر است که حدود 950 متر از آن بازسازی شده و در فاز دوم، تمام زمین به شکل سفره‌خانه سنتی در می‌آید.
در این مراسم، استاندار اصفهان، معاون فرهنگی شهردار اصفهان، مدیرکل میراث فرهنگی استان و جمعی از علاقه‌مندان به معماری سنتی و میراث فرهنگی حضور داشتند.برای بازسازی این بنای تاریخی و ارزشمند در طول 9 سال، بیش از 4 میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار