• امروز پنج شنبه ششم آبان 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

حمام قدیمی

حمام قدیمی "جارچی باشی" اصفهان پس از مرمت به سفره‌خانه سنتی تبدیل شد و به بهره‌برداری رسید.

مجموعه پذیرایی "ملک سلطان جارچی باشی" اصفهان پس از مرمت و بازسازی به بهره‌برداری رسید.

 شنبه 20 اسفند 1390   1524  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، مجموعه پذیرایی "ملک سلطان جارچی باشی" اصفهان پس از مرمت و بازسازی به بهره‌برداری رسید.
این مجموعه در خیابان حکیم اصفهان واقع شده و پیش از این حمام جارچی باشی بوده که به یک خرابه تبدیل شده بود و محلی برای معتادان تزریقی به حساب می‌آمد.
مکان این سفره‌خانه وقف بوده و سید احمد افتخاری، سرمایه‌گذار این طرح، پس از 9 سال بنای مخروبه حمام را به سفره‌خانه سنتی جارچی باشی تبدیل کرده است.
هدف از مرمت این بنای تاریخی که مربوط به دوران صفوی می‌شود، جمع‌آوری مرکز فساد و ایجاد یک بنای تاریخی زیبا برای نسل آینده و همچنین مکانی برای جذب توریست و گردشگر خارجی عنوان شده است.
این بنای تاریخی که روح معماری سنتی ایران دوباره در آن دمیده شده با سرمایه‌گذاری سید احمد افتخاری و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، شهرداری اصفهان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بازسازی شده است.
زمین این حمام قدیمی 2هزار متر است که حدود 950 متر از آن بازسازی شده و در فاز دوم، تمام زمین به شکل سفره‌خانه سنتی در می‌آید.
در این مراسم، استاندار اصفهان، معاون فرهنگی شهردار اصفهان، مدیرکل میراث فرهنگی استان و جمعی از علاقه‌مندان به معماری سنتی و میراث فرهنگی حضور داشتند.برای بازسازی این بنای تاریخی و ارزشمند در طول 9 سال، بیش از 4 میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار