• امروز چهارشنبه هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

نهادینه شدن سنت وقف در جامعه راه حل برخی از مشکلات است

نهادینه شدن سنت وقف در جامعه راه حل برخی از مشکلات است

معاون فرماندار شهرستان مبارکه گفت: اگر سنت وقف در جامعه نهادینه شود، برخی از مشکلات امروز حل می شود.

 پنج شنبه 11 آذر 1395   192  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، جواد سلطانی با بیان اینکه دهه آخر ماه صفر دهه وقف نام گذاری شده، تصریح کرد: وقف مسئله ای است که در قرآن، اسلام و در فرمایشات ائمه معصومین(ع) نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تنها راه ماندگاری انسان در این زندگی کوتاه دنیوی همین سنت حسنه وقف است، گفت: انسان چند روزی در این دنیای فانی است که با انجام چنیین اعمالی می تواند برای آخرت خود کاری کند.

معاون فرماندار شهرستان مبارکه با اشاره به فرمایشات امام باقر(ع) در زمینه وقف افزود: بعضی از مردم مانند باران رحمت هستند که وجودشان برکت برای دیگران است.

جواد سلطانی در ادامه بیان کرد: وقف در چند سال گذشته رشد خوبی را داشته است که با حضور مردم و واقفین این سنت حسنه در جامعه گسترش یافته است.

وی با بیان اینکه اگر سنت وقف در جامعه نهادینه شود، برخی از مشکلات امروز حل می شود، افزود: آشنا کردن آحاد جامعه با آثار و برکات وقف یکی از مهمترین اهداف بزرگداشت دهه وقف است.

معاون فرماندار شهرستان مبارکه با اشاره به اینکه همه باید در زمینه وقف کمک کنند، اظهار کرد:  مردم، مسوولان و همه دستگاه های فرهنگی شهرستان، برای افزایش وقفیات در زمینه های فعالیت های قرآنی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، درمانی و… کمک کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار