• امروز شنبه بیست و چهارم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اخذ سند مالکیت برای 2300 هکتار از موقوفات استان اصفهان در سال جاری

اخذ سند مالکیت برای 2300 هکتار از موقوفات استان اصفهان در سال جاری

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در طول چهار سال گذشته با اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در سطح استان اصفهان بیش از 80 هزار نفر حافظ قرآن کریم تریبت شده اند.

 سه شنبه 24 بهمن 1396   95  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در همایش یاوران وقف که با عنوان انجمن همبستگی خانواده های شهدای اصفهان در موقوفه انگورستان ملک اصفهان برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی، شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم اظهار داشت: هیچ کسی در دنیا نمی تواند بگوید که من از آثار و برکات وقف استفاده نکرده ام و نمی کنم چون در همه ادیان وقف وجود دارد ولی در دین اسلام حضرت محمد(ص) اولین فردی بود که بنیان گذار سنت حسنه وقف در اسلام بود و همیشه در این راستا نیز توصیه های زیادی کرده اند.

وی افزود: همه مساجد، برخی دارالشفاها، تعدادی از بیمارستان ها، کلیه حسینیه ها و همچنین برخی دارالقرآن ها از جمله موقوفاتی هستند که مردم از آثار و برکات آنان استفاده می کنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: در استان اصفهان بیش از 15 هزار موقوفه به ثبت رسیده است که از این تعداد 7000 موقوفه شامل؛ مساجد، حسینیه ها، تکایا، حوزه های علمیه، بیمارستان ها، دارالشفاها و دارالقرآن ها هستند و 8000 موقوفه نیز منفعتی هستند که این موقوفات آثار برکات زیادی برای مردم استان به دنبال داشته اند.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در ادامه به زحماتی که توسط معاونت حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در سال جاری در راستای تثبیت مالکیت موقوفات و صیانت از حقوق واقفان نیک اندیش انجام داده است اشاره کرد و خاطر نشان شد: با پیگیری های به عمل آمده و با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان در سال جاری و تاکنون برای2300 هکتار از موقوفات استان اصفهان سند مالکیت به نام موقوفه اخذ شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در استان اصفهان 718 امامزاده عظیم الشان به ثبت رسیده است گفت: مقام معظم رهبری(دامت برکات) درباره امامزادگان جلیل القدر فرموده اند: امامزادگان ثروت های معنوی ما هستند و باید به بهترین شکل ممکن به آنان رسیدگی و بقاع متبرکه نیز باید به قطب های فرهنگی تبدیل شوند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه افزود: در حال حاضر در کشورمان 8051 امامزاده عظیم الشان وجود دارد که همه این بزرگواران از سلاله پاک پیامبراکرم(ص) هستند و تکریم و تجلیل از این بزرگواران تجلیل و تکریم از پیامبر اکرم(ص) محسوب می شود.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در ادامه به اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در طول چهار گذشته در سطح استان اشاره کرد و گفت: اداره اوقاف و امور خیریه در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری(دامت برکات) مبنی بر تربیت 10 میلیون نفر حافظ قرآن کریم توانسته است با اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در طول چهار سال گذشته در سطح استان اصفهان بیش از 80 هزار نفر حافظ قرآن کریم که حداقل 5 جزء از قرآن کریم را حفظ هستند را تربیت کند و این امر نیز یکی از افتخارات و دستاوردهای مهم این اداره کل محسوب می شود.

وی در ادامه به نقش و جایگاه وقف در راستای ایجاد یک جامعه پویا اشاره کرد و گفت: امیدواریم که با کمک واقفان نیک اندیش وقف هایی برای کمک به افراد نیازمند و همچنین برای اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، علمی و اقتصادی به ثبت برسد تا این درآمد پایدار بتواند باعث توسعه و عمران کشور در همه امور شود.

براساس این گزارش سخنگوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و با هدف ترویج فرهنگ وقف و استفاده از ذخایر انقلاب اسلامی در این راستا همایش یاوران وقف با عنوان انجمن همبستگی خانواده های شهدای اصفهان روز جمعه 20 بهمن ماه با حضور جمعی از خانواده های معزز شهدا، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان اصفهان در موقوفه انگورستان ملک به میزبانی اداره کل اوقاف استان برگزار شد.

وی در ادامه افزود: همچنین در این همایش آیت الله عبدالهی نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری و حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان نیز برای حاضران درباره نقش و جایگاه فرهنگ وقف به ایراد سخنرانی پرداختند.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار