• امروز یک شنبه بیست و نهم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

هدف ما ترویج معارف قرآن و انقلاب اسلامی در بقاع متبرکه و امامزادگان جلیل القدر است

هدف ما ترویج معارف قرآن و انقلاب اسلامی در بقاع متبرکه و امامزادگان جلیل القدر است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: دشمنان اسلام از امامزادگان عظیم الشان و آثار و برکات این اماکن متبرکه می ترسند و برای همین سعی می کنند تا این اماکن متبرکه را تضعیف کنند.

 شنبه 12 اسفند 1396   45  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی در مراسم افتتاح ساختمان بقعه امامزاده تقی بن محسن(ع) دهق علویجه اظهار داشت: راه سعادت و خوشبختی ما از طریق پیروی از اهل بیت(ع) می گذرد و دشمنان ملت و نظام ایران اسلامی با برنامه ریزی و استفاده از عوامل و سرمایه هایی که دارند برای نا امید کردن ملت ما جهت مایوس کردن ملت از راهی که انتخاب کرده اند تمام تلاش خود را می کنند و مردم ما نیز با حضور در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن نشان دادند که از راه اسلام، قرآن، حضرت محمد(ص) و اهل بیت(ع) خارج نمی شوند.

وی افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی سعی می کنند موفقیت های نظام را از بین ببرند و آنان را کم رنگ کنند و مسائل و مشکلات را پررنگ کنند تا مردم را مایوس و ملت را از راه منحرف نمایند و با جذب مردم آنان را نوکر خود کنند.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: تجربه و تاریخ به ما ثابت کرده است که هرگاه ملت ما راه پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) را ادامه داده ند ایم در همه زمینه ها موفق شده اند.

حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی در ادامه خاطر نشان شد: امروز خوشبختانه فرصتی بی نظیر برای ملت ایران اسلامی با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری(حفظ الله)محیا شده است که این امر نیز پیروی از راه اسلام، قرآن و اهل بیت(ع) است که این مهم زمینه را برای سعادتمندی و خوشبختی ملت ما فراهم کرده است.

وی گفت: حضرت آیت الله خامنه ای(دامت برکات) و رهبر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ذریه اهل بیت(ع) هستند و این یک امر بسیار مهم است و رهبری ایشان نیز ما را به سعادت می رساند.

رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه در ادامه به نقش و جایگاه امامزادگان عظیم الشان و بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: ارادت و توسل مردم به امامزادگان جلیل القدر به خاطر این است امامزادگان عظیم الشان که از شجره طیبه هستند و عظمت و قدرت این بزرگواران از خداوند متعال نشئت می گیرد و این امر نشان از جایگاه والای معنوی آنان است و مردم با توسل به آنان به خدواند نزدیک می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی در ادامه اضافه کرد: امامزادگان یادگاران اهل بیت(ع) هستند و گره زندن زندگی ما با این بزرگواران همراه با قرائت قرآن کریم و اجرای احکام اسلام در زندگی خود می توانیم به سعادت و کمال برسیم و زیارت امامزادگان در قیامت باعث شفاعت پیامبر اکرم و اهل بیت(ع) می شود.

وی در ادامه به جایگاه والای امامزادگان در فرهنگ مردم کشورمان اشاره کرد و خاطر نشان شد: دشمنان اسلام نیز این موضوع را به خوبی متوجه شده اند و همچنین از آثار و برکات این اماکن متبرکه مطلع هستند و از اینکه نسل جوان ما نیز همچون گذشتگان با این بزرگواران مانوس شوند و از آنان پیروی کنند می ترسند و برای همین سعی می کنند تا این اماکن متبرکه را هدف بگیرند ولی با بصیرت و هوشیاری و اطلاع رسانی به موقعی که انجام شده است دشمنان نتوانسته اند که در این زمینه توفیقی به دست بیاورند.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ساختمان های بقاع متبرکه و امامزادگان وضعیت مناسبی نداشتند و به برکت خون شهدا و پیروزی انقلاب اسلامی ما شاهد پیشرفت و رشد ساختمان های بقاع متبرکه و امامزادگان هستیم و این امر نیز یکی از دستاوردهای مهم نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود.

حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی در ادامه با اشاره به اینکه تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی از جمله اهداف سازمان اوقاف و امور خیریه است عنوان کرد: هدف ما ترویج فرهنگ و معارف قرآن کریم است و ما باید در این اماکن متبرکه معارف قرآن و انقلاب اسلامی را تبلیغ و ترویج نماییم و به قرآن و اهل بیت(ع) خدمت کنیم و این امر باعث می شود تا این اماکن متبرکه به قطب های فرهنگی تبدیل شوند.

وی در ادامه به سیاستگذاری سازمان اوقاف و امور خیریه در قبال بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: همواره سیاست اوقاف و امور خیریه در قبال امامزادگان اینگونه بوده است که این اماکن متبرکه به صورت مردمی و با کمک خیرین و واقفان نیک اندیش اداره شوند.

رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه در ادامه گفت: از همه کسانی که برای ساخت و ساز و آبادانی و توسعهبقاع متبرکه و امامزادگان بزرگوار و آماده کردن این اماکن متبرکه برای عبادت مردم آماده با اخلاص و مدیریت جهادی تلاش و کوشش کرده اند تشکر و قدر دانی می کنم.

حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی در پایان بیان کرد: امیدواریم که با کمک خیرین و مدیران جهادی بتوانیم آنچه را که در شان و منزلت امامزادگان و بقاع متبرکه است را انجام دهیم تا رضایت خاطر خداوند متعال، حضرت ولی عصر(عج) و ولی فقیه را نیز در این راستا محقق نماییم.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار