• امروز شنبه بیست و چهارم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (علیهاالسلام) در امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (ع) اصفهان برگزار شد

جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (علیهاالسلام) در امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (ع) اصفهان برگزار شد

مدیر اجرایی امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (ع) اصفهان گفت: همزمان با سالروز ولادت بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (علیها السلام) و روز زن، مراسم جشن میلادی در جوار حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان برگزار شد.

 یک شنبه 20 اسفند 1396   54  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، بهزاد صبری اظهار داشت: همزمان با شب میلاد ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا (علیهاالسلام)، حرم مطهر خواهر بزرگوار امام رضا (علیه السلام) مملو از زائرانی بود که به این بارگاه نورانی مشرف شده بودند تا این ایام خجسته و فرخنده را به محضر حضرت ولی عصر (ارواحنافداه) تبریک عرض کنند.

وی افزود: در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین اهتمام با اشاره به سیره زندگانی حضرت فاطمه زهرا (علیهاالسلام)، گفت؛ اگر کسی بخواهد در زندگی خود موفق باشد باید محوریت آن زندگی را حضرت زهرا (علیهاالسلام) قرار دهد.

وی ادامه داد: این بانوی بزرگوار به عنوان همسر در زندگی خانوادگی مطیع و حمایت گر بود لذا حضرت علی (علیه السلام) می فرمایند: چنین همسری غم زدا است. حالا ما ببینیم در زندگی های خود غم زدا بوده ایم یا بر غم دیگران افزوده ایم.

کارشناس مسائل خانواده در ادامه تصریح کرد: حسن معاشرت با مردم زمان خود، کمک کردن به دیگران از دیگر ویژگی های آن حضرت بود.

حجت السلام و المسلمین اهتمام با بیان اینکه یکی از عوامل رشد و ارتقای انسان احترام به پدر و مادر است، خاطرنشان کرد: هنگامی‌که پیامبر اکرم (صلوات الله علیه) بر حضرت فاطمه (علیهاالسلام) وارد می‌شدند حضرت به طرف پدر می‌رفتند و به ایشان خوش آمد می‌گفتند و دست‌های پدر را می‌بوسیدند. در نگاه دینی پدر و مادر جایگاه بسیار بالایی دارند. کسی که به دنبال عاقبت بخیری، طول عمر و رزق بسیار است به پدر و مادر خود نیکی کند.

مدیر اجرایی امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (ع) اصفهان گفت: در ادامه این مراسم نیز حاج مجید صابری مداح و ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) در مدح و ثنای یاس نبوی حضرت زهرا (علیها السلام) به مدیحه سرایی پرداخت.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار