• امروز یک شنبه بیست و نهم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

دست های مهربان واقفان نیک اندیش به کمک نیازمندان شرق اصفهان شتافتند

دست های مهربان واقفان نیک اندیش به کمک نیازمندان شرق اصفهان شتافتند

سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه بن رود گفت: در آستانه فرا رسیدن سال نو از محل موقوفات منطبق در قالب اجرای طرح دست های مهربانی 300 بسته حمایتی بین نیازمندان ورزنه ای توزیع شد.

 سه شنبه 22 اسفند 1396   51  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، امراله اصغری ورزنه اظهار داشت: اداره اوقاف و امور خیریه بن رود در راستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش و با هدف کمک به نیازمندان در آستانه فرا رسیدن سال جدید 300 سبد خانوار را بین خانواده های نیازمند توزیع کرد.

وی افزود: باتوجه به مسائل اخیری که برای ساکنان شرق اصفهان به خاطر خشکسالی ها پیش آمده امسال این طرح با قوت بیشتر و با جذب کمک های خیرین اجرا شد.

سرپرست اوقاف و امور خیریه بن رود ادامه داد: باتوجه به منابع اندک و موقوفات محدودی که در این زمینه وجود دارند امسال 50 میلیون اعتبار برای این امر تخصیص داده شد که با هماهنگی های به عمل افراد نیازمند شناسایی و بین آنان بن هایی برای دریافت سبد خانوار توزیع شد.

امراله اصغری ورزنه خاطر نشان شد: امیدواریم که در سال آینده با ایجاد وقف های بیشتر توسط واقفان خیر اندیش در این راستا شاهد آن باشیم که افراد بیشتری در قالب این طرح به آنان کمک شود.

وی در ادامه اضافه کرد: وقف بهترین کارکرد را در همه مسائل از جمله فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و اقتصادی را دارد و می تواند در راستای ایجاد اشتغال پایدار نقش بسزایی را ایفا نماید چنانچه بسیاری از آب انبارها و کاروانسراها که موقوفه هستند و در سال های دور محلی برای کمک به افراد جامعه و کارکردهای مخصوص خود را داشتند امروز نیز با تغییر شرایط جامعه این موقوفات احیا و به گونه دیگر به جامعه خود کمک رسانده اند و این امر به دلیل ذات وقف است که برای کمک به حل و فصل مسائل جامعه توسط واقفان نیک اندیش وقف شده اند.

سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه بن رود افزود: موقوفات از میراث های ماندگار در جامعه محسوب می شوند و این احسان ماندگار در طول تاریخ همواره ثابت کرده که بیشترین خدمات را به مردم جامعه ارائه کرده و همه افراد در همه ادیان از مزایای وقف در تمام مقاطع بهرمند شده اند پس وقف بهترین راهکار برای فائق آمدن بر بسیاری از مشکلات است.

انتهای پیام/

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار