• امروز جمعه بیست و سوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اجرای طرح آرامش بهاری در 20 امامزاده و بقعه متبرکه نطنز

اجرای طرح آرامش بهاری در 20 امامزاده و بقعه متبرکه نطنز

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نطنز گفت: امسال در شهرستان نطنز 20 امامزاده عظیم الشان به مدت 16 روز طرح آرامش بهاری را اجرا می کنند.

 جمعه 3 فروردین 1397   40  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و ال مسلمین مرتضی اکبری اظهار کرد: طبق روال چند سال گذشته و با تدابیر مسئولان اوقاف و امور خیریه کشور، طرح آرامش بهاری امسال نیز در بقاع متبرکه و امامزادگان سراسر کشور برگزار می شود که بر همین اساس نیز این طرح در جوار حرم مطهر امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان نطنز نیز اجرا می شود.
وی افزود: اعضای هیئت امناء و مدیران مراکز فرهنگی و قرآنی امامزادگان در جلسه ستاد طرح نوروزی آرامش بهاری توجیه شده اند تا در اجرای این طرح اهداف فرهنگی مد نظر از آن حاصل شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نطنز تصریح کرد: امسال در شهرستان نطنز 20 امامزاده جلیل القدر مجری طرح آرامش بهاری هستند و این طرح از 28 اسفندماه آغاز می شود و تا پایان روز چهاردهم فرودین ماه سال 97 نیز ادامه دارد.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی اکبری با بیان این که در 15 امامزاده و بقاع متبرکه مراسم تحویل سال نو برگزار شد، بیان کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده به طور شاخص ویژه برنامه های مختلفی در چهار امامزاده سلطان حسین (ع) ابیازن، امامزاده احمد (ع) خفر، رقیه خاتون (س) نطنز و یحیی و عیسی(ع) ابیانه در حال برگزاری است که این برنامه ها شامل خیمه معرفت هستند که باحضور مبلغان در سه غرفه «ایستگاه همه واقف باشیم»، «غرفه پاسخ به مسائل شرعی « «غرفه کودک و نوجوان» و برنامه های متنوع فرهنگی برگزار می شود لازم به ذکر است که خیمه های معرفت در طول ایام نوروز به مسافران و زائران خدمات فرهنگی خود را به صورت رایگان به زائران و مسافران ارائه می کنند.
وی افزود: برپایی پایگاه عفاف و حجاب، قرآن بخوان جایزه بگیر، نقاشی بکش جایزه بگیر، غرفه پاسخ‌گویی به مسائل شرعی، اقامه نماز جماعت، مراسم گرامیداشت 13 رجب سالروز تولد امام علی (ع)، گرامیداشت 12 فروردین روز جمهوری اسلامی و سیزدهم فرودین روز طبیعت از مهم ترین برنامه هایی است که در قالب طرح آرامش بهاری در جوار حرم مطهر بقاع متبرکه شهرستان نطنز اجرا می شود.
رئیس اداره اوقاف نطنز خاطر نشان کرد: این اداره تمام تلاش خود را برای تحقق فرمایش امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب(دامت برکات) مبنی بر این که مردم باید در پناه امامزادگان به آرامش برسند و بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند، می کند و در این راستا نیز از تمام ظرفیت های موجود بقاع متبرکه شهرستان بهره خواهد برد.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار