• امروز جمعه بیست و سوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف بیش از یک میلیارد ریالی فرش برای بقاع متبرکه کاشان

وقف بیش از یک میلیارد ریالی فرش برای بقاع متبرکه کاشان

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان از اهدا و وقف بیش از ۲۲۰۰ مترمربع فرش ماشینی به ارزش بیش از یک میلیارد ریال برای بقاع متبرکه و مساجد این شهرستان خبرداد.

 پنج شنبه 23 فروردین 1397   77  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، مهدی حافظیان اظهار داشت: طی سه سال اخیر بیش از ۲۲۰۰ مترمربع فرش به‌ ویژه از نوع سجاده ‌ای توسط خیرین به بقاع متبرکه و مساجد کاشان اهدا و وقف‌ شده است.

وی با اشاره به اینکه ارزش این میزان فرش موقوفه یک میلیارد و 468 میلیون ریال است افزود: آستان امامزادگان حضرت سلطان‌علی بن باقر (ع)، امامزاده میر نشانه (ع)، امامزاده نورالهدی (ع)، امامزاده عبدالله لتحر (ع) و امامزاده محمد صانع  و محمد اسماعیل (علیهماالسلام) در دهستان گلاب روستای اُزوار ازجمله بقاع متبرکه‌ای بودند که فرش برای آن وقف و اهدا شده است.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان گفت: بیشتر مساجد و آستان امامزاده‌های کاشان نیز از قدیم‌الایام با فرش‌های دستبافی که قسمت بالای آن عبارت «وقف مسجد» بافته‌شده مفروش شده است.

مهدی حافظیان، با اشاره به اینکه فرش سوغات هنری و ارزشمند این شهرستان است گفت: رسم بافت و وقف فرش و گلیم از قدیم‌الایام برای مساجد این شهرستان مرسوم بوده است.

وی، با تأکید بر اینکه وقف فرش هنر زیبای سرپنجه بانوان قالیباف کاشانی و فرش‌های ماشینی این خطه به‌عنوان پایتخت فرش ماشینی کشور مصداق تلفیق هنر و مذهب است گفت: وقف فرش برای اماکن مقدسه نقشینه‌ای از طاعات و عبادات نمازگزاران و زائران را گره می‌زند که با هر نماز و نیایش آن‌ها گره از گرهی در امورشان را می‌گشاید و شراب طهور جان‌افزای معنویت و بصیرت را در کام آن‌ها می‌ریزد.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار