• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ویژه برنامه های دهه هلالیه تشریح شد

ویژه برنامه های دهه هلالیه تشریح شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل، از برگزاری ویژه برنامه های دهه هلالیه، در حرم مطهر اولین سفیر فاطمی در ایران خبر داد.

 پنج شنبه 20 اردیبهشت 1397   63  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان اظهار کرد: با تشکیل ستاد دهه ی هلالیه، ویژه برنامه های این دهه، در آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) اجرا می شود.

وی به نامگذاری روز اول دهه ی هلالیه با عنوان "حرم حضرت محمد هلال بن علی(ع)، خاستگاه پیوند قرآن و عترت" اشاره کرد و افزود: جز خوانی قرآن کریم، افتتاحیه مسابقات والیبال جام هلال و افتتاحیه ی نمایشگاه عکس از جمله برنامه های ویژه ی این روز هستند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل تاکید کرد: "حرم حضرت محمد هلال بن علی(ع)، تجلیگاه توسل و تمسک" عنوان روز دوم دهه ی هلالیه است که برنامه ی قرائت دعای توسل، دیدار با خانواده ی معظم شهدا و دیدار با خواهران مبلغ، در این روز پیش بینی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان در ادامه خاطرنشان کرد : عیادت خادمین آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) از بیماران، نشست هیئت امنای آستان مقدس با موسسات فرهنگی بانوان، غبار روبی مسجد اعظم آستان مقدس و مسجد بالاسر حضرت، دیدار با علما، برگزاری مراسم پرفیض دعای کمیل، برگزاری آیین شب زنده داری و قرائت ادعیه مذهبی، تفسیر قرآن کریم و همایش ویژه ی هیئت های مذهبی، کانون ها، مساجد و روحانیت از دیگر برنامه های این دهه است.

وی در ادامه گفت: در روز نهم دهه هلالیه و همزمان با مراسم جشن میلاد حضرت، تجلیل از خدمان پیشکسوت و اهدای جوایز به اسامی مزین به نام های هلال، محمد هلال و امامه اجرا نیز خواهد می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل در ادامه اضافه کرد: آیین خطبه خوانی خدمان افتخاری آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) و مراسم افتتاحیه ی آیین جزء خوانی قرآن کریم، ویژه ی ماه مبارک رمضان، در روز دهم دهه ی هلالیه برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان، همچنین برگزاری مسابقه کتاب خوانی به صورت کتبی و اینترنتی، چاپ و انتشار شرح حال حضرت محمد هلال بن علی (ع)، توزیع پازل هلال بن علی(ع) ویژه کودکان و برگزاری مسابقه دل نوشته ای به هلال (ع) در قالب پیامک را از دیگر برنامه های این دهه عنوان کرد. 

وی در ادامه گفت: حضرت محمد هلال بن علی(ع) در روز آخر ماه شعبان و شب اول ماه مبارک رمضان سال 14 هجری قمری در مدینه ی منوره متولد شده است و بر همین اساس، 20 شعبان المعظم تا اول رمضان المبارک، در شهرستان آران و بیدگل، دهه ی هلالیه نامگذاری شده است و همه ساله در این ایام، برنامه های ویژه ای با حضور عاشقان و زائران آن حضرت در این مکان مقدس برگزار می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل گفت: آستان مقدس امامزاده محمد هلال بن علی (ع) در شهرستان آران و بیدگل در فاصله ۶ کیلومتری کاشان و در فاصله ۲۱۵ کیلومتری شمال شهر اصفهان واقع شده است.

انتهای پیام/

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار