• امروز جمعه بیست و سوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

در سال گذشته از محل موقوفات منطبق بیش از 20 میلیارد ریال به مدارس علمیه کمک مالی شده است

در سال گذشته از محل موقوفات منطبق بیش از 20 میلیارد ریال به مدارس علمیه کمک مالی شده است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: هر طلبه می تواند با تبلیغ برای ایجاد یک وقف دین خود را به موقوفات ادا کند.

 پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397   70  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در همایش روحانیان و ائمه جمعه که روز سه شنبه 25 اردیبهشت ماه در مصلی نماز جمعه آران و بیدگل برگزار شد با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خداوند و آرزوی توفیق بندگی برای همه مومنان اظهار داشت: اداره اوقاف و امور خیریه در حوزه فعالیت های قرآنی انصافا شاهد اجرای برنامه بسیار خوب و قوی بوده ایم که در این راستا در سال 96 بیش از 32 هزار نفر در مرحله شهرستانی دوره چهلم مسابقات سراسری قرآن کریم شرکت کردند و همچنین مصطفی اصفهانیان نیز نماینده اصفهانی کشورمان در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم کسب نماید و این موضوع یکی از افتخارات بزرگ اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان است.

وی در ادامه افزود: همچنین در سال گذشته بزرگترین رویداد قرآنی کشور نیز با حضور بیش از 29 هزار نفر در استان اصفهان برگزار شد که استان اصفهان به دلیل شرکت این شرکت کنندگان رتبه برتر را در کشور بدست آورد این امر نیز براساس تلاش مربیان قرآنی بوده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه نیز به وجود موقوفات و رقبات در استان اشاره کرد و گفت: در استان اصفهان بیش از 15 هزار موقوفه دارد که 8000 موقوفه موجود استان منفعتی و دارای درآمد هستند که از این میان بیش از 60 درصد موقوفات استان مزروعی هستند و به دلیل بحران آبی در استان وجود دارد این موقوفات در سال های اخیر درآمدی جهت اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش نداشته اند.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی ادامه داد: همچنین قدیمی ترین موقوفه کشور نیز با نام موقوفه احمد بن رستم و با قدمتی بیش از هزار و 123 سال در استان اصفهان وجود دارد که یکی از افتخارات اداره اوقاف و امور خیریه نیز این است که باگذشت این همه سال از قدمت این موقوفه همچنان نیت واقف این موقوفه توسط اداره اوقاف در حال اجرا است.

وی در ادامه اضافه کرد: در راستای تثبیت مالکیت موقوفات و رقبات و همچنین حفظ و حراست از حقوق واقفان نیک اندیش نیز توسط اداره اوقاف و امور خیریه فعالیت های زیادی انجام داده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از موقوفات و رقبات حوزه های علمیه اصفهان در سال های اخیر احیا شده اند خاطر نشان شد: در سال گذشته از محل موقوفات منطبق بیش از 20 میلیارد ریال به مدارس علمیه سراسر استان کمک شده است.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در ادامه گفت: در صورتی که وقف های بیشتری برای مدارس علمیه به ثبت برسد می توانیم در جهت گسترش فعالیت های حوزه های علمیه و نشر معارف اسلامی گام های زیادی برداریم و حوزه های علمیه را از مسائل مالی بی نیاز کنیم.

وی در ادامه به نقش طلاب و روحانیون در ترویج فرهنگ وقف اشاره کرد و گفت: من در اینجا از همه روحانیون و طلاب دعوت می کنم تا به ترویج فرهنگ وقف بپردازند و با تبلیغ برای ایجاد وقف جدید در بین مردم دین خود را در این زمینه ادا کنند و امیدواریم که مشارکت طلاب شاهد آن باشیم که وقف های جدید بیشتری ایجاد شود تا بتوانیم خدمات شایانی را در امور مختلف به مردم داشته باشیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در ادامه به نقش و جایگاه امامزادگان اشاره کرد و گفت: امامزادگان یک ثروت معنوی برای جامعه ما هستند و اداره اوقاف و امور خیریه نیز در جهت توسعه این امامزادگان جلیل القدر و استفاده از ظرفیت های معنوی این اماکن متبرکه سعی کرده است تا با برگزاری برنامه های مختلفی همچون طرح آرامش به تبدیل این بقاع متبرکه گام بردارد و زمینه را برای حضور مردم در جوار این امامزادگان عظیم الشان فراهم کند.

حجت الاسلام و المسلمین در ادامه به وجود امامزاده هلال بن علی(ع) در آران و بیدگل اشاره کرد و خاطر نشان شد: اکنون حرم مطهر این امامزاده جلیل القدر به یک قطب فرهنگی و گردشگری فراتر از استان و کشور تبدیل شده است و این موضوع نیز به دلیل فعالیت های بسیار خوبی است که در این امامزاده انجام شده است و این ظرفیت نیز در دیگر بقاع متبرکه نیز وجود دارد و این امر نیاز کمک همه روحانیون و فعالان فرهنگی در تمام بخش ها دارد.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار