• امروز یک شنبه بیست و نهم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خوشبختانه امروز کلاس های آموزش قرآن در تمام نقاط استان اصفهان وجود دارد

خوشبختانه امروز کلاس های آموزش قرآن در تمام نقاط استان اصفهان وجود دارد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: به همت اداره اوقاف و امور خیریه و با برگزاری طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم امروز در تمام نقاط دور و نزدیک استان اصفهان کلاس های قرآنی با حضور پرشور علاقمندان به قرآن کریم برپا است.

 شنبه 12 خرداد 1397   45  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در مراسم تجلیل از مربیان قرآن کریم که در جوار حرم مطهر امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) برگزار شد اظهار داشت: خوشبختانه امروز با کمک و مشارکت شما مربیان قرآن کریم شاهد آن هستیم که در سراسر استان و حتی در روستاهای محروم کلاس های قرآن کریم برگزار می شود و این دستاورد بزرگی برای جامعه قرآنی و همچنین اداره اوقاف و امور خیریه محسوب می شود.

وی در ادامه به هدف اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم توسط سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف اداره اوقاف و امور خیریه در اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم برپایی دوره های قرآن کریم با محوریت بقاع متبرکه در راستای تبدیل امامزادگان عظیم الشان به قطب های فرهنگی و همچنین ایجاد دارالقرآن در کنار حرم مطهر امامزادگان جلیل القدر است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه به نقش و جایگاه مربیان قران کریم در جهت مهجوریت زدایی از قرآن کریم اشاره کرد و گفت: ما که سر سفره قرآن کریم هستیم چه کاری برای قرآن کریم کرده ایم؟ برای مهجوریت زدایی از قرآن چه کرده ایم برای ترویج فرهنگ قرآن کریم چند وقف جدید ایجاد کرده اید؟ چه میزان برای تبلیغ وقف برای قرآن کریم فعالیت کرده اید؟ ترویج وقف برای قرآن کریم بزرگترین دین شما مربیان کریم است وقف برای قرآن کریم در استان اصفهان بسیار کم است وقف برای برگزاری کلاس های قرآن کریم در استان کم است.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی ادامه داد: وقف هایی هستند برای ساخت دارالقرآن یا ساخت مراکز قرآنی اما وقف منفعتی برای تامین هزینه های برنامه های قرانی و همچنین برگزاری کلاس های قرآنی در استان کم است و همین امر نیز اجرای برنامه های قرآنی و پرداخت حق الزحمه های مربیان قرآنی را دچار مشکل کرده است.

وی در ادامه افزود: باید به گونه ای برای ایجاد وقف های قرآنی فعالیت کرد که در آینده شاهد توسعه و گسترش بیشتر فعالیت های قرآنی باشیم و بتوانیم حق الزحمه بیشتری به مربیان قرآنی پرداخت کنیم و تعداد بیشتری مربی قرآنی نیز تحت پوشش داشته باشیم و این امر نیز با همکاری شما مربیان با تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف برای قران کریم میسر می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه به اجرای طرح وقف مصحف شریف اشاره کرد و گفت: اجرای طرح وقف مصحف قرآن کریم یکی دیگر از فعالیت هایی اداره اوقاف و امور در راستای ترویج فرهنگ وقف و مهجوریت زادیی از قرآن و همچنین کمک به مناطق محروم جهت تامین قرآن و مفاتیح الجنان است و شما مربیان می توانید با حضوری فعال در این طرح و تبلیغ آن برای توسعه فرهنگ قرآنی گامی هرچند کوچک بردارید.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار