• امروز یک شنبه بیست و نهم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف بیش از 3 هزار جلد قرآن و مفاتیح در نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان

وقف بیش از 3 هزار جلد قرآن و مفاتیح در نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان

مدیرکل اوقات و امور خیریه استان اصفهان گفت: در ماه مبارک رمضان مقبره علامه مجلسی(ره) اصفهان، مسجد امام(ره) اصفهان، مسجد جامع اصفهان، امامزاده هلال بن علی(ع) آران و بیدگل و مسجد آقا بزرگ کاشان از جمله اماکنی بودند که گردشگران خارجی از آنها بازدید کردند.

 سه شنبه 22 خرداد 1397   45  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، به نقل از خبرگزاری تسنیم حجت‌ الاسلام و المسلمین رضا صادقی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای طرح ظیافت الهی در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در بیشتر امامزادگان در استان اصفهان مراسم جزءخوانی قرآن در ایام ماه مبارک رمضان در حال برگزاری است.
وی افزود: محافل جزءخوانی روزانه قرآن کریم در ایام ماه مبارک رمضان از 4 امامزاده عظیم الشان و شاخص استان در شبکه‌های مختلف سیما از جمله شبکه‌های استانی، نمایش، قرآن و تهران در حال پخش است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: امامزاده هلال بن علی(ع) آران و بیدگل، امامزاده سیدان الکریم(ع) دولت آباد و امامزاده سلطانعلی بن محمد باقر(ع) مشهد اردهال کاشان و امامزاده موسی الکاظم(ع) راوند کاشان از جمله امامزادگانی هستند که مراسم جزءخوانی قرآن در ایام ماه مبارک رمضان از شبکه‌های مختلف سیما از آستان مقدس آنان پخش می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی تصریح کرد: همچنین در راستای اجرای طرح ضیافت الهی به بیشتر بقاع متبرکه سراسر استان جهت جزءخوانی قرآن، اقامه نماز جماعت، عزاداری و برگزاری احیای شب‌های قدر مبلغانی اعزام شد.
وی ادامه داد: مراسم افطاری ساده برای روزه‌داران در مساجد و بقاع متبرکه توسط هیئت امنای آنها نیز برگزار شد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه خاطر نشان شد: از آغاز ماه مبارک رمضان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به منظور اجرای امینانه نیات واقفان نیک‌اندیش نزدیک به 4 هزار جلد قرآن کریم و مفاتیح الجنان تهیه و بین مساجد کم درآمد اصفهان توزیع کرده است.
حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی افزود: این طرح با هدف جمع‌آوری کتب فرسوده قرآن و همچنین ترویج فرهنگ قرآن و استفاده مردم مومن و متدین در مساجد محروم و کم درآمد اجرا شده است.
وی اظهار داشت: امیدواریم با کمک خیرین نیکوکار و اجرای وقف مصحف شریف و جذب کمک‌های مردمی بتوانیم تعداد بیشتری قرآن کریم و مفاتیح الجنان تهیه و بین مساجد و اماکن متبرکه محروم و کم درآمد توزیع کنیم.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه اوقاف استان اصفهان غرفه‌ای در نمایشگاه بین‌المللی قرآن داشت، گفت: در این نمایشگاه طرح وقف مصحف شریف اجرا شد که با کمک خیرین و واقفان نیک اندیش بیش از 3 هزار جلد قرآن و مفاتیح وقف و براساس وقف نامه های آنان توزیع شد.
حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی با اشاره به بازدید گردشگران از بقاع متبرکه در ماه رمضان اظهار داشت: مقبره علامه مجلسی(ره)، مسجد امام(ره)، مسجد جامع اصفهان، امامزاده هلال بن علی(ع) آران و بیدگل و مسجد آقا بزرگ کاشان از جمله اماکنی بودند که گردشگران خارجی از آنها دیدن کردند.
وی خاطرنشان کرد: سال آینده استان اصفهان میزبان مسابقات مرحله کشوری قرآن است و امید است اعتبار ویژه‌ای برای این مسابقات در نظر گرفته شود و به جامعه قرآن کل کشور ثابت شود که اصفهان می‌تواند الگو باشد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به لطف خدا و اهل بیت(ع) و یاری قرآن، میزبان مسابقات قرآنی کشوری است و امیدواریم با همکاری استاندار، شهردار، ائمه جماعات و امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه و جامعه مدرسین و قاریان و داوران بین‌المللی بتوانیم مسابقاتی در شأن قرآن و در خور اصفهان برگزار کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار