• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

دانشکده علوم قرآنی اصفهان از برکات و ثمرات سازمان اوقاف است

دانشکده علوم قرآنی اصفهان از برکات و ثمرات سازمان اوقاف است

رئیس دانشکده علوم قرآنی اصفهان گفت: همکاری دانشکده علوم قرآنی و اداره کل اوقاف استان اصفهان باعث اعتلای بیشتر فعالیت های قرآنی در سطح استان اصفهان می شود.

 سه شنبه 29 خرداد 1397   31  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد سجادی در اولین جلسه شورای فرهنگی و قرآنی استان اصفهان که با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و جمعی از مسئولان قرآنی ظهر روز یکشنبه 27 خرداد ماه در محل اداره کل اوقاف استان تشکیل شد اظهار داشت: در حال حاضر دانشکده علوم قرآنی اصفهان با 5 عضو هیئت علمی و  500 دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به آموزش و تربیت نخبگان علوم قرآنی مشغول است و با اقداماتی که در دست اجرا است در سال آینده نیز این دانشکده به جذب دانشجو در مقطع دکتری اقدام می کند.

وی در ادامه خاطر نشان شد: دانشکده علوم قرآنی اصفهان از برکات و ثمرات سازمان اوقاف و امور خیریه است و دانشکده علوم قرآنی اصفهان نیز در سال های اخیر با اقدامات انجام داده افتخار آن را داشته است تا در بین 22 دانشکده فعال غلوم قرانی در سراسر کشور جز برترین دانشکده های کشور قرار بگیرد.

رئیس دانشکده علوم قرآنی اصفهان ادامه داد: متاسفانه چند سالی است که توسط وزارت علوم و فن آوری حمایت های لازم از دانشکده علوم قرآنی در کشور انجام نشده است و این موضوع نیز مشکلاتی را برای این دانشکده بوجود آورده است زیرا این دانشکده در تامین هزینه های خود با مسائل و مشکلات متعددی روبرو است و اگر کمک های سازمان اوقاف و امور خیریه نبود قطعا ادامه کار این دانشکده غیر ممکن بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد سجادی در ادامه به حمایت های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از دانشکده علوم قرآنی اصفهان اشاره کرد و گفت: همواره حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی مدیر کل اوقاف استان از این دانشکده حمایت کرده است و حتی این کمک ها شامل کمک مالی به دانشجویان مستعد و بی بضاعت این دانشگاه نیز شده است و بنده در اینجا از زحمات حجت الاسلام و المسلمین صادقی بابت حمایت های وی کمال تشکر را دارم.

 وی در ادامه به نقش و جایگاه دانشکده علوم قرآنی در تربیت نخبگان قرآنی اشاره کرد و گفت: این دانشکده با استفاده از اساتید مجرب و براساس روش های علمی به تربیت نخبگان قرآنی می پردازد که این افراد می توانند در ترویج فرهنگ قرآنی، مدیرت و اجرای برنامه های قرآنی و... موثر و تاثیرگذار باشند.

رئیس دانشکده علوم قرآنی اصفهان در ادامه یادآور شد: از آنجایی که سازمان اوقاف و امور خیریه یکی از نهادهایی است که در ترویج و تربیت قرآن پژوهان فعالیت های زیادی از آغاز جمهوری اسلامی تاکنون داشته است و در این راستا نیز فعالیت های گسترده و تاثیرگذاری را انجام داده است و دانشکده علوم قرآنی نیز با هدف تربیت نخبگان قرآنی و همچنین انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی در امور قرآنی تاسیس شده است بنابراین همکاری دانشکده علوم قرآنی و اداره کل اوقاف استان اصفهان باعث اعتلای بیشتر فعالیت های قرآنی در سطح استان می شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد سجادی در ادامه گفت: دانشکده علوم قرآنی آمادگی آن را دارد تا در برگزاری برنامه های قرآنی با اداره اوقاف و امور خیریه همکاری لازم را در اجرا و همچنین مباحث علمی داشته باشد و تجارب علمی خود را نیز در اختیار این اداره قرار بدهد و امیدوارم که این همکاری باعث شود تا شاهد ارتقاء کمی و کیفی فعالیت های قرآنی در سطح استان باشیم.

وی در ادامه به برگزاری اولین جلسه شورای فرهنگی و قرآنی استان اصفهان اشاره کرد و گفت: برگزاری این جلسات موجب تعاملات بیشتر بین این دو نهاد می شود و زمینه را برای اجرای برنامه های مشترک با همکاری یکدیگر فراهممی کند و این امر نیز قطعا باعث اجرای برنامه هایی با کیفیت بیشتر و همچنین ایجاد فضای قرآنی بی نظیری در جامعه می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار