• امروز چهارشنبه هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

وقف نشان از بلوغ اجتماعی و مشارکت مدنی واقف در جامعه است

وقف نشان از بلوغ اجتماعی و مشارکت مدنی واقف در جامعه است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد وقف هایی برای تولید کار و اشتغال و همچنین کمک به محرومین در ترویج فرهنگ و کمک به جامعه بسیار موثر و تاثیرگذار است.

 سه شنبه 12 تیر 1397   198  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حیدر علی عابدی اظهار داشت: فرهنگ وقف و ایجاد موقوفات از گذشته تا کنون توسط واقفان نیک اندیش در راستای کمک به جامعه بسیار موثر و تاثیرگذار بوده است امروز نیز باید از این فرهنگ برای کمک به جامعه استفاده کرد و با شناسایی نیازهای روز جامعه و جهت دهی به واقفان برای وقف در این راستا بیش از پیش فعالیت و اطلاع رسانی انجام شود.

وی در ادامه افزود: امروز می توان با تشویق مردم و واقفان به ایجاد وقف هایی با موضوع تولیدکار و اشتغال، کمک به محرومین و نیازمندان، وقف برای آموزش، وقف برای کمک به مراکز دانشگاهی، ساخت پل و جاده ها تاثیر وقف را بیش از پیش در زندگی مردم ملموس کرد و این امر نیز بهترین تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در سطح جامعه است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باتوجه به اینکه ساختار جامعه مدرن امروزی نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است می توان با ایجاد وقف هایی برای کمک به سالمندان به این قشر آسیب پذیر نیز کمک کرد و این موضوع نیز یکی از نیازهای اصلی جامعه است و باید مورد توجه واقفان نیک اندیش و اداره اوقاف و امور خیریه قرار بگیرد و مردم و خیرین را نیز به این موضوع دعوت کرد.

حیدر علی عابدی در ادامه به نقش و جایگاه رسانه ها در جهت فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ وقف اشاره کرد و گفت: رسانه ها در معرفی نیازهای روز جامعه به مردم و همچنین اطلاع رسانی در جهت آگاه سازی مردم نسبت به مزایای وقف و همچنین تاثیر این فرهنگ غنی بیش از گذشته فعالیت کنند و مردم را به این حسنه و صدقه جاریه تشویق نمایند.

وی ادامه داد: معرفی موقوفات و واقفان نیک اندیش نیز در رسانه ها یکی از ابزارهای موثر و تاثیرگذار در موضوع ترویج فرهنگ وقف است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تاثیر احیای موقوفات در جهت اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش خاطر نشان شد: یکی از راهکارهای مهم و تاثیرگذار در ترویج فرهنگ وقف احیای موقوفات است و باید در این زمینه نیز فعالیت های بیشتر و گسترده تری انجام شود.

حیدر علی عابدی در ادامه به تعامل بسیار خوب اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با مردم اشاره کرد و یادآور شد: امروز زندگی مردم با فرهنگ وقف عجین شده است و بسیاری از املاک و دارایی های مردم در موقوفات واقع شده و هر فردی به نوعی با این موضوع برخورد داشته است خوشبختانه در این زمینه نیز عملکرد اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بسیار خوب و مطلوب بوده است و این اداره توانسته با مردم تعامل بسیار خوبی برقرار کند و تشریفات قانونی را در این زمینه بسیار خوب و آسان اجرا کند این امر موجب شده تا هم نیت واقف عمل شود و مشکل شرعی و قانونی نیز ایجاد نشود و هم اینکه با شرایط مناسب موقوفه به مردم اجاره واگذار شده و این موضوع نیز برای زندگی روزمره مردم مشکلی ایجاد نکرده است و در این راستا باید از اداره اوقاف تشکر کرد.

وی در ادامه خاطر نشان شد: بسیاری از واقفان خیر اندیش در گذشته زمین های بسیار بزرگ و حتی روستاهایی را وقف کرده اند و ما باید امروز براساس شرایط جامعه و در نظر گرفتن مسائل مختلف با این موضوع برخورد کنیم به گونه ای کههم منافع موقوفات و هم مردم را این راستا در نظر گرفته شود و هم اینکه همهاز منافع وقف بهرمند شوند که اجرای این سیاست در زمینه ترویج فرهنگ وقف نیز بسیار موثر و تاثیرگذار است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه وقف را نشان از بلوغ اجتماعی و مشارکت مدنی پویای واقف نیک اندیش در جامعه دانست و گفت: وقفنه تنها برای واقف باقیات و صالحات و یک صدقه جاریه محسوب می شود که از نظر اجتماعی نیز نشان از بلوغ اجتماعی و مشارکت مدنی پویا و فعال در جامعه خود محسوب می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار