• امروز چهارشنبه هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

وقف برای امور ورزشی موجب شادابی و سلامتی روح و روان جامعه می شود

وقف برای امور ورزشی موجب شادابی و سلامتی روح و روان جامعه می شود

پیشکسوت ذوب آهن گفت: وقف برای امور ورزشی در ایجاد جامعه ای به دور از هرگونه اعتیاد و ترویج فرهنگ پهلوانی بسیار موثر و تاثیر گذار است.

 چهارشنبه 20 تیر 1397   187  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، رسول کربکندی اظهار داشت: اگر خدمات خیرین و واقفان نیک اندیش در جامعه نبود امروز ما شاهد وضعیت بسیار بدی در جامعه بودیم زیرا این افراد در همه زمینه ها از جمله ساخت مراکز بهداشتی و درمانی، کتابخانه ها، مدارس و... خدمات بسیار زیادی را به جامعه خود ارائه کرده اند و در توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه نیز نقش و جایگاه رفیعی را ایفا کرده اند.

وی در ادامه افزود: امروز با موقوفاتی که از واقفان نیک اندیش برجا مانده است و همچنین اقداماتی که توسط خیرین در جامعه برای کمک به افراد نیازمند صورت می گیرد باعث شده است تا بسیاری از آسیب های اجتماعی کاسته شود.

سرمربی پیشین ذوب آهن اضافه کرد: کمک هایی که از محل موقوفات و همچنین خیرین در استان اصفهان برای نیازمند در بخش های مختلف در حال هزینه شدن است بسیار زیاد و قابل تقدیر است و مردم با حضور پیدا کردن در صحنه های مختلفی که به کمک آنان نیاز بوده است مانند کمک رسانی به زلزله زدگان و... همواره نشان داده اند که دارای مشارکت بسیار زیادی در امور مختلف هستند و بخشی از سرمایه های زندگی خود را برای کمک به هم نوعان خود اهدا کرده اند.

رسول کربکندی در ادامه با توصیف عمل بسیار بزرگی که توسط خیرین در جامعه برای کمک به مردم انجام می شود خاطر نشان کرد: در جامعه ای که افراد زیادی همواره برای کسب مال و ثروت خود بدون در نظر گرفتن دیگران مشغول هستند خیرین و واقفان نیک اندیش با اهدا بخشی از اموال خود در واقع کاری بسیار بزرگ و ارزشمند را انجام می دهند که این امر فقط توسط انسان هایی با روح بزرگ و متعالی محقق می شود.

وی در ادامه یادآور شد: افرادی که توانمد هستند باید به شکرانه این توانایی که دارند برای کمک به افرادی که نیازمند هستند اقدام کنند زیرا که همه ما در مقابل یکدیگر وظایفی داریم و باید برای ایجاد یک جامعه سالم، قوی و پیشرفته به نحو احسن به این وظایف عمل کنیم که یکی از این وظایف کمک به هم افراد نیازمند است.

پیشکسوت ذوب آهن به تاثیرات روحی و روانی ناشی از کمک به دیگران اشاره کرد و گفت: وقتی انسانی می بیند که با هر قدمی که در راه خیر برمی دارد چقدر برای پیشرفت و تعالی جامعه خود مفید واقع می شود و اینکه با هرقدمی که در این راستا برمی دارد باعث شاد کردن دل های زیادی می شود لذت وصف ناپذیری در او ایجاد می شود و این بزرگترین پاداش حاصل از عمل خیر برای خیر و واقف است.

رسول کربکندی در ادامه وقف را کاری بسیار بزرگ و اخلاقی دانست که ثمرات آن تا قیامت برای واقف ماندگار است و ادامه داد: وقف برای امور ورزشی موجب شادابی و سلامتی روح و روان جامعه می شود و با وجود خطری همچون اعتیاد در جامعه امروز وقف برای امور ورزشی موجب ایجاد جامعه ای سالم با فرهنگ پهلوانی می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار