• امروز یک شنبه بیست و نهم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اصفهانی ها در فعالیت های قرآنی گوی سبقت را از دیگر استان ها ربوده اند

اصفهانی ها در فعالیت های قرآنی گوی سبقت را از دیگر استان ها ربوده اند

رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: شرکت کنندگان در مسابقات سراسری قرآن کریم استان اصفهان از سرمایه های قرآنی این استان محسوب می شوند.

 جمعه 29 تیر 1397   58  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی در مراسم اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان اصفهان که عصر روز پنجشنبه 28 تیر ماه در تالار امیر کبیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان اصفهان برگزار شد اظهار داشت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرمودند: در حکومت جمهوری اسلامی یکی از وظایف دولت ترویج مظاهر قرانی است و یکی از این مظاهر نیز برگزاری مسابقات قران کریم است .

وی در ادامه با بیان اینکه ما هنوز به معنای واقعی کلمه با قرآن کریم مانوس نشده ایم و کلام و رفتار ما قرانی نشده است افزود: برگزاری این مسابقات بهانه ای است برای اینکه ما وقت و زمان بیشتری را صرف نشست و برخاست با قرآن کنیم.

رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه با بیان اینکه قران ما را به اسراف دعوت نمی کند خاطر نشان شد: در این روزها ما شاهد یک جنگ بزرگ اقتصادی از طرف غرب هستیم و هر چه که ما به قرآن عمل کنیم و ایمان به این معجزه الهی بیاوریم و تقوا پیشه کنیم برکات زیادی نصیب جامعه ما می شود و اگر به معنای واقعی کلمه به قرآن تمسک داشته باشیم همه مسائلی که در حوزه های مختلف اقتصادی و.... با آن مواجه هستیم برطرف می شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی در ادامه به فعالیت های ارزنده قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اشاره کرد و گفت: به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، اداره کل آموزش و پرورش استان و همچنین اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی نیز تبریک می گویم که توانسته اند با تعامل و همکاری با یکدیگر به بهترین نحو ممکن برنامه های قرانی را ساماندهی و اجرا نمایند.

 وی افزود: همانگونه که اصفهانی ها  در میدان اقتصادی، جنگ تحمیلی و... گوی سبقت را از دیگران ربوده اند در زمینه قرآنی نیز پیشرو هستند.

رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه با بیان اینکه آنچه که امروز موجب بروز و ظهور برخی از نارضایتی ها در جامعه شده است به دلیل آن است که ما رفتار قرانی نداریم ادامه داد: هر کدام از ما در هر لباسی که هستیم اگر موازین قرانی را مدنظر خود قرار دهیم موانع و مسائل پیشروی همه ما حل و فصل و برطرف می شود.

 وی در ادامه به برگزاری با کیفیت مسابقات قرآنی در استان اصفهان اشاره کرد و خاطر نشان شد: همیشه برگزاری مسابقات قران در استان اصفهان بسیار فاخر و بزرگ برگزار می شود اما ما همچنان در ابتدای راه هستیم و باید با برنامه ریزی و فعالیت های موثرتر به سمت جذب حداکثری اقشار مختلف جامعه به فعالیت های قرانی حرکت کنیم .

حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی در پایان بیان کردند : این افرادی که در مسابقات و رویداد بزرگ قرانی استان اصفهان شرکت کرده اند از سرمایه های بزرگ قرانی محسوب می شوند و ما باید در جامعه و در مسیر قرآنی جریان ساز باشیم تا در جهت ترویج فرهنگ قرآنی بتوانیم موثر و تاثیرگذار باشیم.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار