• امروز چهارشنبه هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

کاشان دارای 120 بقعه متبرکه است

کاشان دارای 120 بقعه متبرکه است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان گفت: کاشان دارای 120 بقعه متبرکه است که مدفن بیش از چهارصد تن از احفاد و امامزادگان عظیم الشان است.

 سه شنبه 2 مرداد 1397   195  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، مهدی حافظیان اظهار داشت : با توجه به فرارسیدن دهه کرامت و اینکه پنجم ذیقعده به نام روز امامزادگان نامگذاری شده به جهت آشنایی هر چه بیشتر مردم با امامزادگان هر سال در این روز در یک امامزاده به طور ویژه همایش بزرگداشت برگزار می‌شود.

وی افزود: در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، سازمان اوقاف اقداماتی از قبیل تشکیل مراکز فرهنگی قرآنی در بقاع متبرکه ، 15درصد از درآمد بقاع متبرکه را صرفا جهت انجام امور فرهنگی در همان بقاع متبرکه اختصاص داده است تا از هزینه های سلیقه ای درآمد بقاع کلا در بخش های جاری و عمرانی جلوگیری شده و فعالیت فرهنگی نیز رونق بگیرد و همچنین حدود 60 شناسه فرهنگی برای بقاع متبرکه و ادارات جهت اجرا تدوین و ابلاغ نموده که در طول سال به عنوان خط مشی بقاع متبرکه تعیین گردیده و انجام می‌پذیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان معیارهای شناسایی امامزادگان شاخص را چنین اعلام کرد: امامزادگان در اجرای برنامه های فرهنگی عمرانی و جاری رتبه بندی می شوند. لذا شاخصه هایی همچون میزان نذورات مردمی، اجرای برنامه های فرهنگی، اجرای فعالیت های عمرانی، ثبتی و حقوقی و وسعت امامزاده در شاخص شدن و یا سطح بندی آنها تاثیر می گذارد.

مهدی حاظیان اضافه کرد: گفتنی است کاشان دارای 120 بقعه متبرکه است که مدفن بیش از چهارصد تن از احفاد و امامزادگان عظیم الشان است.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار