• امروز یک شنبه بیست و نهم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بافت پارچه زربافت برای سنگ مرقد مطهر علی ابن محمدباقر(ع) کاشان

بافت پارچه زربافت برای سنگ مرقد مطهر علی ابن محمدباقر(ع) کاشان

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان گفت: پارچه زر بافت سنگ مرقد مطهر علی ابن محمدباقر(ع) مشهد اردهال کاشان به وسیله هنرمندان کاشانی در حال بافت است.

 شنبه 20 مرداد 1397   41  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، مهدی حافظیان اظهار داشت: این پارچه زربافت در ابعاد 2 متر و 20 سانتیمتر  در 1 متر  و 10 سانتیمتر  محمود تمتاجی با همکاری ابوالفضل کاظمی و مصطفی عطوف از هنرمندان کاشانی می بافند.

وی با اشاره به اینکه نقشه این پارچه اسلیمی و دارای ذکر صلوات به خط کوفی بنایی است افزود: بافت این پارچه به صورت یک سره از 6 صبح تا 6 عصر ادامه دارد و روزانه 8 سانتیمتر آن بافته می شود و  قرار  است کار بافت آن 10 شهریور به پایان برسد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان هزینه بافت این پارچه را 300 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در تار و پود این پارچه 100 درصد ابریشم طبیعی به همراه گلابتون استفاده شده است.

مهدی حافظیان در ادامه افزود: محمد تمتاجی که کار بافت این پارچه را بر عهده دارد دارای نشان اصالت یونسکو، نشان ملی کشور و نشان درجه یک هنری در رشته زری بافی است.

وی در ادامه یادآور شد: پیکر مطهر علی بن محمدباقر(ع) در مشهد اردهال به خاک سپرده شد و آیین سنتی مذهبی قالیشویان در دومین جمعه مهر هر سال برای بزرگداشت ایشان برگزار می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان گفت: آستان مقدس امامزاده علی ابن محمدباقرعلیهما السلام در شهرستان در مشهد اردهال و در 45 کیلومتری کاشان واقع شده است.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار