• امروز سه شنبه ششم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حافظان قرآن دوستان خداوند هستند

حافظان قرآن دوستان خداوند هستند

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: متاسفانه قهرمانان قرآنی آنگونه که باید مورد تکریم و تجلیل قرار نمی گیرند.

 شنبه 27 مرداد 1397   52  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی صبح روز چهارشنبه 24 مرداد ماه در جمع شرکت کنندگان در دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم شهرستان اصفهان اظهار داشت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می فرمایند: اگر بخواهیم همه‌ قرآن را بیاموزند، عده‌اى باید در اوج قرار گیرند؛ مثل همه چیز دیگر. همین‌ طور كه اگر بخواهید ورزش، همگانى شود، بایستى عده‌اى قهرمان را جلوی چشم مردم نگهدارید؛ اگر بخواهید قرآن در خانه‌ها، بین بچه‌ها، بین بزرگ‌ها، بین زن‌ها و مردها رواج پیدا كند، بایستى قهرمانان قرآنى را احترام كنید.

وی در ادامه افزود: متاسفانه قهرمانان قرآنی آنگونه که باید و شایسته شان و منزلت آنان است مورد تکریم و تجلیل قرار نمی گیرند و این یک برای یک جامعه اسلامی ضعف بزرگی محسوب می شود و این امر یک وظیفه همگانی است و باید به این مهم اهتمام ویژه داشت زیرا که این موضوع در ترویج فرهنگ قرانی بسیار مهم موثر و تاثیرگذار است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه به مقام و برکات قرآن کریم اشاره و خاطر نشان شد: اگر با قرآن مانوس شویم و در زندگی خود به قرآن عمل کنیم هیچ دشمنی حتی ترامپ و صهیونیست ها هم نمی توانند باعث هراس و ترس ما شوند.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در ادامه به مهجوریت قرآن کریم اشاره کرد و گفت: هزینه های برگزاری برنامه های قرآنی، کلاس های قرآنی و... نیازمند هزینه های مالی بسیاری است اما بدلیل کمبود بودجه و همچنین موقوفات منطبق با اجرای برنامه های قرآنی همچنان قرآن کریم مهجور مانده است و باید تمام افرادی که می توانند به خصوص مربیان قرانی در این زمینه به ترویج فرهنگ وقف برای قرآن بپردازند.

وی در ادامه به برگزاری آزمون سراسری قرآن کریم در سال گذشته اشاره کرد و گفت: خدا را شاکریم که سال گذشته بیش از 29 هزار نفر در سراسر استان در آزمون سراسری قرآن کریم شرکت کردند و این افراد 11 درصد از کل شرکت کنندگان در سراسر کشور بودند و این دستاورد بزرگی محسوب می شود اما کافی نیست و باید بیش از گذشته برای ترویج فرهنگ قرانی در جامعه فعالیت شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه به اجرای طرح تربیت مربی حفظ قرآن کریم در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: براساس سهمیه سازمان اوقاف و امور خیریه امسال باید 350 مربی برای اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم آموزش داده شوند که خوشبختانه با تدابیری که اندیشیده شده است پیش بینی می شود که بتوانیم تا پایان سال جاری 500 نفر را در قالب این طرح آموزش دهیم.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار