• امروز یک شنبه پانزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

دعوت به امر خیر یک وظیفه دینی و اخلاقی است

دعوت به امر خیر یک وظیفه دینی و اخلاقی است

بازیگر پیشکسوت اصفهانی گفت: ایجاد موقوفات و وقف هایی در راستای اجرای برنامه های هنری زمینه ساز بهرمندی بیشتر از ظرفیت آن در جهت ترویج فرهنگ غنی وقف می شود.

 یک شنبه 28 مرداد 1397   148  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان هوشنگ حریرچیان اظهار داشت: کسانی که توانمند هستند وظیفه دارند تا به کسانی که به کمک نیاز دارند کمک کنند و این امر نیز در همه ادیان مورد توجه قرار گرفته و پیشوایان دینی نیز در این زمینه همیشه به پیروان خود در این رابطه توصیه کرده اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دعوت به امر خیر یک وظیفه دینی و اخلاقی است گفت: هر فرد که ثروتی دارد و یا توانایی دارد باید برای کمک رساندن به دیگران از آن استفاده کند و این کار در واقع ذکات ثروت و توانایی فرد محسوب می شود.

هوشنگ حریرچیان در ادامه با اشاره اینکه هر فردی که از نظر شخصیت فردی و اجتماعی به رشد و تعالی رسیده باشد می تواند با درک موضوع کمک به دیگران در این راستا قدم بردارد گفت: انسان ها به صورت اجتماعی در کنار یکدیگر زندگی می کنند و برای رشد و تعالی خود و جامعه خویش باید همواره تمام تلاش و کوشش خود را به کارگیرند و در جوامع پیشرفته و مترقی تمام افراد جامعه در مسائل اجتماعی مشارکت فعال دارند.

وی ادامه داد: هر فردی که در هر زمینه ای که توانایی باید در جهت کمک و یاری رساندن به افراد نیازمند استفاده کند و این موضوع نشان از بلوغ فردی و اجتماعی است.

بازیگر پیکسوت اصفهانی در ادامه به فرهنگ غنی وقف و تاثیرگذاری این سنت حسنه به پیشرفت و ترقی جامعه اشاره کرد و گفت: وقف امر پسندیده و مهم و همچنین باقیات و صالحاتی برای آخرت محسوب می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هنر از پتانسیل و ظرفیت زیادی در جذب مخاطب برای امور خیریه و ترویج فرهنگ وقف برخوردار است گفت: هنرمندان می توانند از هنر و توانایی خویش در راستای ترویج فرهنگ وقف و دعوت مردم به احسان و نیکوکاری استفاده کنند.

هوشنگ حریرچیان در ادامه خاطر نشان کرد: ایجاد موقوفات و وقف هایی در راستای اجرای برنامه های هنری زمینه ساز بهرمندی بیشتر از ظرفیت آن در جهت ترویج فرهنگ غنی وقف می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار