• امروز چهارشنبه هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

ساخت فیلم و سریال با موضوع وقف در جامعه بسیار موثر و تاثیرگذار است

ساخت فیلم و سریال با موضوع وقف در جامعه بسیار موثر و تاثیرگذار است

بازیگر اصفهانی سینما و تلویزیون گفت: اداره اوقاف و امور خیریه باید با تعامل بیشتر با اهالی فرهنگ و هنر در تهیه خوراک فرهنگی و همچنین ساخت فیلم، سریال و برنامه های مختلف فرهنگی زمینه را برای ترغیب مردم به ایجاد وقف های جدید فراهم نماید.

 دوشنبه 12 شهریور 1397   225  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حسن اکلیلی اظهار داشت: فعالیت های اداره اوقاف و امور خیریه باید برای ایجاد وقف هایی جهت بر طرف کردن نیازهای روز جامعه و ترغیب واقفان نیک اندیش به ایجاد وقف هایی برای اشتغال، کمک به معیشت مردم و مسائل تولیدی و اقتصادی بیش از پیش شود.

وی در ادامه نیز خاطر نشان شد: همچنین باید در راستای احیای موقوفات و به روز کردن نیات واقفانی که امروز دیگر کارایی ندارد برنامه ریزی و اقدامات لازم نیز از طرف اداره اوقاف و امور خیریه انجام شود.

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در ادامه به نقش و جایگاه وقف و سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه یکی از مهمترین و ریشه دارترین نهادهایی است که با مشارکت های مردم در جهت رفع نیازهای جامعه در قالب اداره موقوفات شکل گرفته و همواره موقوفات در طول تاریخ و شکل گیری مشارکت های مدنی و توسعه تمدن اسلامی نقش و تاثیر بسزایی داشته اند و این موضوع نشان دهنده نقش وقف است.

حسن اکلیلی در ادامه به فعالیت اصفهانی ها در امور مختلف اشاره کرد و گفت: از آنجایی که اصفهانی ها از دیرباز در تمام امور فرهنگی، اجتماعی، دینی و علمی همواره در کشور جزء پیشگامان و تاثیرگذاران بوده اند در امر وقف و موقوفات نیز جزء پیشگامان بوده اند که شاهد این موضوع نیز وجود موقوفات تاریخی همچون؛ مسجد امام خمینی(ره) و... است که این بناها تا به امروز نیز برجا مانده اند.

وی در ادامه یادآور شد: اداره اوقاف و امور خیریه باید با اطلاع رسانی و آگاهی بخشیدن به مردم آنان را با کارکردهای وقف و همچنین انواع نیات مورد نیاز روز جامعه آشنا کند و وقف را براساس روز برای مردم تعریف و تشریح نماید تا زمینه ترغیب مردم به وقف نیز بیش از پیش مهیا شود.

بازیگر سریال "تفنگ سرپر" در ادامه اضافه کرد: اداره اوقاف و امور خیریه باید با تعامل بیشتر با اهالی فرهنگ و هنر در تهیه خوراک فرهنگی و همچنین ساخت فیلم، سریال و برنامه های مختلف فرهنگی زمینه را برای ترغیب بیشتر مردم به ایجاد وقف های جدید فراهم نماید زیرا که امروز ساخت فیلم، سریال و برنامه های مختلف فرهنگی زمینه را برای ترغیب مردم به ایجاد وقف های جدید فراهم می کند.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار