• امروز شنبه بیست و ششم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین موقوفه شهرستان شهرضا سند دار شد

بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین موقوفه شهرستان شهرضا سند دار شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا گفت: سند موقوفه شیخ شاه نظر به ارزش ۲۶۴ میلیارد ریال برای آستان امامزاده شاهرضا(ع) اخذ شد.

 یک شنبه 25 شهریور 1397   39  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، فرهاد عرب با اشاره به تعداد موقوفات شهرستان شهرضا، اظهار داشت: با تلاش و پبگیری اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا از ابتدای سال جاری تا کنون 98 سند مالکیت برای تثبیت حقوق موقوفات شهرستان شهرضا اخذ شده و این در حالی است که شمار موقوفات سند‌دار این شهرستان تا پایان سال جاری به 215 موقوفه افزایش می‌یابد.

وی افزود: موقوفات زیادی در شهرضا وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آنها موقوفه شیخ شاه نظر است که برای آستان امامزاده شاهرضا علیه السلام وقف شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا و دهاقان با بیان اینکه برای تثبیت مالکیت این موقوفه قدیمی که قدمت آن بیش از 400 سال است 84 جلد سند تک برگ اخذ شده، گفت: مقیاس موقوفه شاه شیخ نظر، 264 هزار متر مربع است که 264 میلیارد ریال ارزش آن برآورد می شود و قابلیت کاربرد تجاری، مسکونی، خدماتی، اداری و غیره دارد.

وی تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار در شهرستان‌های شهرضا و دهاقان، 702 موقوفه متصرفی است که زیر نظر اداره اوقاف و امور خیریه اداره و عمل به نیت واقف انجام می‌شود.

فرهاد عرب خاطرنشان کرد: در دو شهرستان شهرضا و دهاقان، در مجموع 17 بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان وجود دارد که از این تعداد 13 بقعه متبرکه و امامزاده در شهرضا و 4 بقعه متبرکه و امامزاده نیز  در دهاقان واقع شده است.

وی در ادامه یادآور شد: در شهرستان شهرضا، 341 مسجد و حسینیه و تکیه به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار