• امروز یک شنبه پنجم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همایش احلی من العسل در 59 امامزاده استان اصفهان اجرا می شود

همایش احلی من العسل در 59 امامزاده استان اصفهان اجرا می شود

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: همزمان با سراسر کشور همایش احلی من العسل ویژه نوجوانان و دانش آموزان در 59 بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان استان اصفهان اجرا می شود.

 یک شنبه 25 شهریور 1397   81  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ولی الله روان با اشاره به دلیل نام گذاری همایش احلی من العسل اظهار داشت: عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم بن‌الحسن (ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا(ع) است که پرسیدند مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان 13 ساله در جواب حضرت  گفت، مرگ در نزد من، شیرین‌تر از عسل است.

وی در ادامه افزود: وسعت دید نوجوان 13 ساله دشت کربلا نشان‌دهنده آگاهی‌بخشی مکتب اهل‌بیت (ع) و نگرش آنها به مرگ و زندگی است و اینکه اگر مرگ در راه خدا و رسیدن به مقام قرب الی‌الله باشد، «شیرین تر از عسل» است.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه بیان کرد: در راستای اجرای طرح بصیرت عاشورایی و براساس تقویم روزشمار این طرح و همچنین همزمان با سراسر کشور در ششمین روز از ماه محرم همایش احلی من العسل ویژه نوجوانان و دانش آموزان در 59 بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان استان اصفهان اجرا می شود.

حجت الاسلام و المسلمین ولی الله روان در ادامه اضافه کرد: این همایش همراه با مداحی ذاکران اهل بیت(ع) و سخنرانی سخنرانان برتر و مطرح استانی و کشوری در راستای تبیین پیام قیام امام حسین(ع) با همکاری هیئت های مذهبی برگزار می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار