• امروز شنبه دهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

محفل بزرگ شیرخوارگان حسینی در امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان برگزار شد

محفل بزرگ شیرخوارگان حسینی در امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان برگزار شد

مدیر اجرایی امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان گفت: محفل بزرگ شیرخوارگان حسینی در حرم مطهر امامزاده موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان برگزار شد و هزاران شیرخوار با گریه‌های خود به ندای هل من ناصر ینصرونی حضرت اباعبدالله (علیه السلام) لبیک گفتند.

 دوشنبه 26 شهریور 1397   169  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، بهزاد صبری اظهار داشت: حرم مطهر خواهر بزرگوار حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) در جمعه اول ماه محرم و در آستانه عاشورای حضرت امام حسین (علیه السلام) میزبان هزاران مادر و کودک شیرخواری بود که هم نوا با حضرت رباب برای حضرت علی‌اصغر (علیه السلام) لالایی خوانند. 

وی در ادامه افزود: حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان مملوء ازمادرانی بود که به همراه کودکان خود که با لباس‌های سبز و پیشانی‌بندهایی که بر روی آن یا علی‌اصغر (علیه السلام) و یا مهدی (اواحنافداه) نوشته شده بود و آنها با امام حسین (علیه‌السلام) عهد بستند که فرزندان خود را بر محور مکتب حسینی به شکلی تربیت کنند که سربازی خالص و ولایتمدار برای امام زمان (عج) بوده و با اعمال خود بستر تحقق ظهور و حکومت صالحان را فراهم کنند.

مدیر اجرایی امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان در ادامه گفت: همچنین در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی ماندگاری در اجتماع عظیم شیرخوارگان حسینی با تأکید به اینکه در ترویج حیا و عفت خود و غیرت مردان بکوشید، گفت؛ دشمن می خواهد با آلوده کردن بانوان جامعه اسلامی و بی حیا کردن دختران و زنان اسلام را به زمین بزند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از دامن زن با حیا مرد به معراج می رود و این فرزندان یار امام زمان (ارواحنافداه) می شوند و تا پای شهادت ایستادگی می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری با بیان اینکه دادن امروز حرام خوری در جامعه ما عادی شده است و هرکس می خواهد حق خود را از بیت المال بردارد، ابراز کرد: این بانوان هستند که می‌توانند مردان را از کسب روزی حرام بازداشته و با قناعت و صرفه‌جویی مانع از زیاده‌خواهی مردان و کارهای نامشروع و حرام احتمالی آن‌ها شوند.

بهزاد صبری در ادامه اضافه کرد: در ادامه این مراسم حاج مهدی سلیمی با مرثیه‌سرایی و نوحه‌خوانی باری دیگر به بیان مظلومیت خاندان اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) پرداخت.

وی ادامه داد: همچنین در این آئین پیکر پاک شهید «سید مهدی شریعتی» از شهدای هشت سال دفاع مقدس بر دوش مردم ولایت مدار و عزادار تشییع شد.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار