• امروز چهارشنبه بیست و نهم اسفند 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تجمع رهروان زینبی در 5 امامزاده شهرستان مبارکه برپا شد

تجمع رهروان زینبی در 5 امامزاده شهرستان مبارکه برپا شد

سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان مبارکه گفت: دوازدهمین روز از محرم تجمع رهروان زینبی در جوار حرم مطهر 5 امامزاده عظیم الشان شهرستان مبارکه برپا شد.

 شنبه 31 شهریور 1397   67  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، علی مبشری اظهار داشت: براساس برنامه ریزی های انجام شده و هماهنگی های به عمل آمده در راستای اجرای طرح بصیرت عاشورایی در دوازدهمین روز از محرم تجمع رهروان زینبی ویژه بانوان در جوار حرم مطهر 5 امامزاده عظیم الشان شهرستان مبارکه برپا شد.

وی در ادامه افزود: هدف از برگزاری این تجمع تبیین پیام قیام عاشورا تبیین و نقش‌آفرینی‌های حضرت زینب (س) در واقعه کربلا و پس از آن، دانش‌افزایی و بصیرت‌افزایی پیام‌های عاشورایی و همچنین تبیین اهداف مختلف الگوی سوم زن و نقش زنان در جهاد کبیر بود.

سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان مبارکه ادامه داد: این تجمع بزرگ در جوار حرم مطهر امامزاده شاه سلیمان(ع)، امامزاده حلیمه خاتون(س)، امامزاده عزالدین محمد(ع)، امامزاده سکینه خاتون(س) و امامزاده شاه منظر خاتون(س) سبلستان همراه با پیاده روی بانوان ولایی، سخنرانی و قرائت میثاق‌نامه خواهران و بانوان بسیجی برگزار شد.

علی مبشری در ادامه به اجرای طرح بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان شهرستان مبارکه اشاره کرد و گفت: در شهرستان مبارکه 16 بقعه متبرکه و امامزاده جلیل القدر وجود دارد که برنامه هایی از قبیل؛ لبیک یا حسین، شیرخوارگان حسینی، احلی من العسل و برپایی مجالس عزاداری و سوگواری امام حسین(ع) در قالب طرح بصیرت عاشورایی در جوار حرم مطهر 10 بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان این شهرستان اجرا و همچنان نیز ادامه دارد.

وی در ادامه خاطر نشان شد: شهرستان مبارکه دارای 110 موقوفه است که نیت 70 درصد از این موقوفات تامین هزینه های روضه خوانی اباعبدالله الحسین(ع) و همچنین برپایی مجالس عزاداری سید و سالار شهیدان انان حسین(ع) است که در همین راستا و همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مبارکه نیز به اجرای نیات واقفان نیک اندیش این موقوفات اقدام کرده است و این امر تا پایان ماه صفر نیز ادامه دارد.

سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان مبارکه در ادامه یادآور شد: همچنین در راستای اجرای طرح بصیرت عاشورایی و اجرای نیت واقفان نیک اندیش نیز از اولین روز ماه محرم در موقوفه حوزه علمیه مبارکه و موقوفه شاه سلیمان مراسم عزاداری امام حسین(ع) برپا شده است.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار