• امروز یک شنبه پنجم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خادمان امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان باید مانند لاله نسبت به مشکلات دیگران بی تفاوت نباشند

خادمان امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان باید مانند لاله نسبت به مشکلات دیگران بی تفاوت نباشند

مدیر اجرایی امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان گفت: خادمان حرم مطهر امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) در این بارگاه نورانی باید سعی کنند همچون سرو، راستی پیشه کنند، مثل گل بخشنده باشند و مانند لاله نسبت به مشکلات دیگران بی تفاوت نباشند و برای دیگران دلسوزی نمایند.

 شنبه 14 مهر 1397   66  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محسن صادق زاده در نشست صمیمی که با خادمان حرم مطهر امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر(ع) اصفهان روز چهارشنبه 11 مهر ماه داشت در سخنانی با بیان اینکه آیات قرآن می گوید که اگر همچون سرو، راستی پیشه کردید خداوند هم کمکتان می کند، اظهار داشت: در بین درختان، تنها درختی که صاف بالا می رود سرو است و هر چه بالاتر هم می رود، شاخه هایش جمع و جورتر می شود لذا بسیاری از آیات الهی می خواهد به ما بگوید که سرو باشید یعنی راستی پیشه کنید و دستانتان که همچون شاخه های شما هست را این طرف و آن طرف دراز نکنید بلکه آن ها را همچون سرو به سمت بالا و به سوی خود خداوند دراز کنید.

وی در ادامه تصریح کرد: دومین موعظه آیات الهی این است که گل باش! گل مظهر بخشندگی است و هیچ کس از کنار گل دست خالی بر نمی گردد و لذا بسیاری از آیات قرآن می خواهد بگوید که بیا همانند گل بخشنده باش و از بخشندگی نترس چون چیزی از تو کم نمی شود.

مدیر جدید اجرایی امامزاده زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان با تأکید بر اینکه بخش عظیمی از آیات الهی دعوت به لاله بودن است، گفت: در ادبیات ما لاله مظهر داغداری و دردمندی است و مفهوم این آیات این است که بی درد و بی تفاوت نباش و برای دیگران دلسوزی کن چرا که مؤمن وقتی به یک مشکل می رسد بی تفاوت عبور نمی کند.

حجت الاسلام و المسلمین محسن صادق زاده در ادامه خاطرنشان کرد: خادمان حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) در این بارگاه نورانی باید سعی کنند همچون سرو، راستی پیشه کنند، مثل گل بخشنده باشند و مانند لاله نسبت به مشکلات دیگران بی تفاوت نباشند و برای دیگران دلسوزی نمایند.

براساس این گزارش در ادامه این نشست علی مشکاتی نیز به مرثیه سرایی پرداخت.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار