• امروز شنبه سی و یکم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

درب حرم مطهر امامزاده آقا علی عباس (ع) ساخته شد

درب حرم مطهر امامزاده آقا علی عباس (ع) ساخته شد

مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه بادرود گفت: درب حرم مطهر امامزاده آقا علی عباس و شاهزاده محمد(ع) با کمک خیرین و اعتباری بالغ بر 1 میلیارد ریال ساخته شد.

 دوشنبه 16 مهر 1397   133  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا محلوجی اظهار داشت: با هنرمندی احیاگر هنر گره چینی با آهن در آران و بیدگل درب اصلی و ورودی حرم مطهر امامزاده آقا علی عباس و شاهزاده محمد(ع) ساخته شد.

وی در ادامه افزود: استاد حسین پولاد سنج این درب را از جنس آهن و در مدت ۱۸ ماه در کارگاه سنتی خود ساخته است.
مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه بادرود ادامه داد: این درب در اندازه ۴ در ۴.۲۰ با بیش از 1 میلیارد ریال هزینه و با استفاده از سه نوع گره در ۵۰۰ قطع جداگانه و در وزن یک هزار و ۵۰۰ کیلو گرم ساخته شده است.
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا محلوجی اضافه کرد: استفاده تمام از میلگرد ها قابل انعطاف، عدم استفاده از هر گونه چکش در روی درب، عمر طولانی این درب ها نسبت به درب های چوبی، دارا بودن لایه های متحرک به صورتیکه تعویض هر قطعه به آسانی امکان پذیر باشد از ویژگی های این درب آهنی است و دارا بودن کلاهک مقرنس و دماغه ابزاری با استفاده از ۳۰۰ قطعه جداگانه از دیگر ویژگی های درب حرم مطهر حضرت آقا علی عباس علیه السلام است.
وی در ادامه گفت: درب حرم حضرت آقا علی عباس(ع) به سفارش اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان توسط استاد پولاد سنج که سابقه ۵۵ ساله در ساخت درب زیارتگاه های و مکان های تاریخی کشور از جمله مساجد تاریخی کاشان و اصفهان و همچنین درب حرم حضرت محمد هلال بن علی (ع) آران و بیدگل را دارد ساخته شده است.

وی در ادامه یادآور شد: این درب طی مراسمی در روز 28 صفر با حضور مسئولان شهرستان و استان رونمایی می شود.

انتهای پیام/

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار