• امروز چهارشنبه هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

ظرفیت وقف در توسعه گردشگری مذهبی آران و بیدگل استفاده شود

ظرفیت وقف در توسعه گردشگری مذهبی آران و بیدگل استفاده شود

فرماندار آران و بیدگل گفت: باید مانند الگوی نقش آفرینی اوقاف و امور خیریه، از ظرفیت وقف در توسعه گردشگری این شهرستان بهره برداری کرد.

 شنبه 28 مهر 1397   154  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، اسماعیل بایبوردی عصر یکشنبه 22 مهر ماه در آیین معارفه سرپرست جدید اداره اوقاف و امور خیریه آران و بیدگل اظهار داشت: توسعه گردشگری مذهبی با توجه به شرایط کنونی و ظرفیت های این شهرستان در حوزه های گوناگون مانند برخورداری از نعمت میزبانی امامزادگانی والامقام ضروری می باشد.
وی عنوان کرد: شهرستان آران و بیدگل ظرفیت توسعه گردشگری بسیار بالایی دارد به ویژه در حوزه گردشگری مذهبی، با وجود بقعه های متبرکه و آیین های مذهبی گوناگون گردشگری مذهبی می تواند در اولویت قرار گیرد.
فرماندار آران و بیدگل در ادامه اضافه کرد: حفظ سلامت و امنیت گردشگران در بقاع متبرکه ضروری است و با تجهیز زیرساخت ها و امکانات در این اماکن می توان تعداد زائران و گردشگران مذهبی را افزایش داده و به توسعه پایدار این شهرستان کمک کرد.
وی در ادامه با تاکید بر ترویج فرهنگ وقف اظهار کرد: گسترش فرهنگ وقف در جامعه موجب کاهش فقر، توزیع دوباره درآمدها و در اختیار قرار گرفتن سرمایه های جامعه در اختیار عموم می شود.
اسماعیل بایبوردی همچنین نقش وقف در پیشگیری از جرائم و بزهکاری در جامعه با توسعه کتابخانه ها و ترویج مطالعه را یادآور شد.
به گفته وی، آران و بیدگل 42 بقعه متبرکه، 964 موقوفه، 140 مسجد و 93 حسینیه دارد که جایگاه اوقاف را در این شهرستان برجسته می کند.
انتهای پیام/

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار