• امروز پنج شنبه بیست و چهارم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت وقف جدیدی در کاشان همزمان با دهه وقف

ثبت وقف جدیدی در کاشان همزمان با دهه وقف

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان گفت: هفتمین وقف سال جاری شهرستان کاشان در دهه وقف به ثبت رسید.

 شنبه 19 آبان 1397   9  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی اظهار داشت: این وقف جدید توسط واقف خیراندیش سرکار خانم بتول باغچایی به ثبت رسید که براساس وقف نامه ای که واقف نیک اندیش آن تنظیم و به ثبت رسیده است همگی و تمامیت سه دانگ از ششدانگ قطعه باغ خود را که شامل یک باب سوله است را وقف نمود .

وی در ادامه با اشاره به اینکه بانوی بزرگوار کاشانی نیت وقف را برای کمک به نیازمندان تحت پوشش موسسه خیریه حضرت موسی بن جعفرعلیه السلام وقف کرده است ادامه داد: ثلث منافع این موقوفه جهت تامین جهیزیه زوجهای بی بضاعتو ثلث دیگر صرف دارو و درمان بیماران بی بضاعت و ثلث دیگر را برای کمک به فقرا و نیازمندان تحت پوشش این موسسه خیریه قرارداده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان در ادامه اضافه کرد: سهم این موقوفه حدود ۷۱۴متر مربع است و ارزش این موقوفه بالغ بر شش میلیارد ریال ارزیابی شده است.

حت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی ادامه داد: تولیت موقوفه تا زمان حیات واقف برعهده ویاست و پس از فوت افرادی مورد وثوق را به عنوان متولی و ناظر معرفی کرده است.

وی در ادامه گفت: کاشان دارای ۲۲۸۴ موقوفه و ۸۶۶۰رقبه است که حاصل خیراندیشی واقفان بزرگوار است که از این تعداد تاکنون ۱۷۲موقوفه توسط بانوان وقف شده است.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار