• امروز سه شنبه بیست و پنجم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت 40 آب انبار شهرستان خور و بیابانک در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه

ثبت 40 آب انبار شهرستان خور و بیابانک در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوروبیابانک گفت: از مجموع 50 آب انبار شناسایی شده در خوروبیابانک 40 آب انبار در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه به ثبت رسیده است.

 دوشنبه 12 آذر 1397   80  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، مجتبی بابایی اظهار داشت: این سازه های آبی زمانی کاربرد تامین آب مورد نیاز مردم را داشته اند ولی امروز با تغییر شیوه آبرسانی بدون استفاده مانده اند.

مجتبی بابایی افزود: افشار ، همت ، مقیمی ، اردیب ، ابراهیم آباد ، گنبد ، حاجی ، کلانتر و شاه از معروفترین آب انبارهای خوروبیابانک به شمار می روند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوروبیابانک در ادامه اضافه کرد: از این تعداد آب انبارها ، تنها یک آب انبار شهرستان در روستای ابراهیم آباد درسال1386 با شماره 19877در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

مجتبی بابایی افزود: بزرگترین آب انبار شهرستان با گنجایش حدود هزار مترمکعب مربوط به اواخر دوره زندیه در روستای اردیب قرار دارد.

وی در ادامه خاطر نشان شد: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خور و بیابانک آمادگی آن را دارد تا در راستای احیای این آب انبارها جهت اجرای نیات واقفان نیک اندیش آنان و همچنین ایجاد اشتغال در منطقه برای جوانان این شهرستان با رویکرد توسعه گردشگری این موقوفات را در چهارچوب قوانین سازمان اوقاف و امور خیریه به بخش خصوصی اجاره دهد.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار