• امروز سه شنبه بیست و پنجم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

47 موقوفه برای خرید و نشر کتب دینی و مذهبی در استان اصفهان به ثبت رسیده است

47 موقوفه برای خرید و نشر کتب دینی و مذهبی در استان اصفهان به ثبت رسیده است

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: 68 کتابخانه با 60 هزار جلد کتاب در جوار بقاع متبرکه و امامزادگان سراسر استان در حال فعالیت هستند.

 شنبه 17 آذر 1397   77  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان با اشاره به ظرفیت غنی فرهنگ وقف و همچنین گستردگی نیات واقفان نیک اندیش و ثبت 750 نیت در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه اظهار داشت: از دیرباز واقفان نیک اندیش با وقف اموال خود سعی در کمک به پیشرفت جامعه در امور مختلفی همچون، بهداشت و سلامت، نشر معارف اسلامی و اهل بیت(ع)، تحصیل افراد، نشر علوم مختلف و... گام برداشته اند.

وی در ادامه افزود: در همین راستا نیز واقفان نیک اندیش زیادی برای ترویج علوم اقدام کرده اند که حاصل این امر ثبت 47 موقوفه با نیت خرید و نشر کتب دینی و مذهبی در استان اصفهان شده است که شاخص ترین موقوفات در این زمینه موقوفه محمد و مهدی نراقی در کاشان و موقوفه ملا احمد نراقی نراقی در کاشان هستند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: همچنین 25 موقوفه نیز با نیت تجهیز کتابخانه ها در استان در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه به ثبت رسیده است که موقوفه اهل بیت(ع) در شاهین شهر و موقوفه سید شهاب الدین مرعشی در اصفهان از جمله موقوفات شاخص در این زمینه محسوب می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان در ادامه خاطر نشان شد: تعداد 68 کتابخانه نیز در جوار آستان مقدس بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان سراسر استان فعالیت می کنند که در مخزن این کتابخانه ها 60 هزار جلد کتاب با بیش از 20 هزار عنوان وجود دارد که بیشترین کتاب ها در کتابخانه علامه مجلسی(ره) اصفهان با 40 هزار جلد و امامزاده سید سلطان علی(ع) در شهر نایین با 4000 جلد نگهداری می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار