• امروز سه شنبه بیست و هشتم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نظارت بر 160 بقعه متبرکه استان اصفهان در ایام نوروز

نظارت بر 160 بقعه متبرکه استان اصفهان در ایام نوروز

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: اداره اوقاف و امور خیریه در ایام نوروز از 160 امامزاده سطح استان بازدید و وضعیت عمرانی و فرهنگی آن‌ها را بررسی می‌کند.

 سه شنبه 18 دی 1397   62  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت‌ الاسلام و المسلمین رضا صادقی روز پنجشنبه 13 دی ماه در همایش یاوران وقف و رسانه شهرستان مبارکه عنوان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه در ایام نوروز از 160 امامزاده سطح استان بازدید می‌کند و وضعیت عمرانی و فرهنگی آن‌ها را بررسی می‌کند.

وی در ادامه افزود: چهار سال پیش در بقعه متبرکه سید جلال(ع) که برای بازدید آمدیم وضعیت عمرانی بسیار بدی داشت، اما در حال حاضر وضعیت بسیار خوبی دارد و تنها ضریح آن ساخته نشده است که خیرین حتماً برای ساخت آن نیز کمک می کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه بابیان اینکه باید بقاع متبرکه زیبا و فعالی داشته باشیم، تصریح کرد: کسی که به ساخت چنین مکانی به اندازه حتی هزار تومان کمک می‌کند، در آخرت چندین برابر آن را پاداش می‌گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی با اشاره به احادیث امیرالمؤمنین (ع) گفت: برخی مسئولین اگر می گویند الگویمان امیرالمؤمنین (ع) است دروغ نگویند و به توصیه‌های آن عمل کنند.

وی در ادامه بیان داشت: نماز، خمس و زکات واجب است، ولی نمازی که همراه با بصیرت نباشد ارزشی ندارد پس باید به فکر آخرت باشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به فعالیت اداره اوقاف در سه حوزه فرهنگی قرآنی و موقوفات، گفت: برخی بر این باورند که امامزادگان از زمان امام رضا(ع) وارد ایران شده است که این یک اشتباه بزرگ است.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در ادامه  خاطرنشان کرد: امامزادگان در چند مقطع زمانی وارد کشور شدند که یکی از آن‌ها همزمان با ورود امام رضا (ع) بود و دیگر ورود امامزادگان به دنبال زیارت حضرت معصومه بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: امامزادگان در زمان‌های بسیار قدیم در مدینه هیچ آرامشی نداشته‌اند و به همین دلیل به کشور ما سفر کردند.

وی احترام و تکریم امامزادگان را توصیه کرد و اظهار داشت: مردم باید بدانند همه امامزادگان واجب احترام هستند و به کوری چشم دشمنان اهل‌بیت پایگاه باعزت برای اهل‌بیت خواهیم ساخت.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در پایان با اشاره به اخبار برخی رسانه‌ها در مورد اداره اوقاف اشاره کرد و گفت: بعضی از رسانه‌ها خبرهای از بنده منتقل کردند که گفته‌ام امامزادگان سیاحتی هستند، درصورتی که این خبری کذب است و ما اعلام کرده‌ایم امامزادگان هم زیارتی و هم گردشگری مذهبی هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار