• امروز سه شنبه بیست و هشتم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مهم ترین ویژگی حضرت زهرا (س) همراهی با ولایت بود

مهم ترین ویژگی حضرت زهرا (س) همراهی با ولایت بود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: اصلی ترین ویژگی حضرت فاطمه زهرا (س) همراهی و همیاری ایشان با ولایت و امامت بود.

 جمعه 19 بهمن 1397   161  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در آستانه سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) با اشاره به جایگاه و مقامات دختر مکرّم پیامبر اعظم(ص)، اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(س) نزد پروردگار از نزول "آیـــه ی تطهیر*، آیه ی مباهله**، آیه ی مودّت***و سوره ی الکوثر" به دست می آید. شخصیتی که بر طبق آیه تطهیر از هرگونه ناپاکی، منزّه هست و بر طبق سوره کوثر، منبع و مصداق خیر کثیر(ارزش فراوان) و بر طبق داستان مباهله، حضور درکنار پدر بزرگوارش پیامبر مکرّم حضرت محّمد مصطفی(ص)، شوهرش، حضرت علیّ مرتضی(علیه السلام) فرزندان ارجمندش، حَسَنین(علیهما السلام) اتمام حجت الهی به رهبر مسیحیان و مخالفان شد.

وی در ادامه خاطر نشان شد: رسول خدا(ص) فرمود: «انّ ابنَتی فاطمة[س] ملأ اللّه قلبها وجوارحها ایماناً الى مشاشها ففرغت لطاعة اللّه». یعنی؛ خداوند دل و جوارح دخترم فاطمه[س] را عمیقاً سرشار از ایمان ساخته است و او همواره در اطاعت و فرمان برداری خداوند به سر می برد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه حضرت زهرا (س) در مقام انسانی وارسته و دارای کمالات معنوی و در عین حال در مقام همسر و مادری دلسوز، بی بدیل و اسوه ای کامل برای تمام دوران است، تصریح کرد: آن حضرت حتی در برخورد با خدمتکار خانه خود نیز چنان بزرگ منش بود که کارها و امورات منزل را با او تقسیم می کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی درادامه عنوان کرد: شخصیت والای این بانوی گرامی بر هیچ کس پوشیده نیست و اهل تشیع و تسنن بر این امر واقف هستند زیرا همه ابعاد زندگی حضرت فاطمه(س) درس و الگوی زندگی مسلمانان به ویژه زنان در سراسر جهان است.

وی در ادامه یکی از نکات بسیار بارز زندگی ایشان را ولایتمداری و دفاع از حریم ولایت دانست و گفت: آن حضرت وقتی دید مسئله ولایت حضرت علی (ع) مورد هجمه قرار گرفته است با تمام وجود وارد شد و در خطبه فدکیه ایشان نشان می دهد که چه خطری را احساس کرده و بعد هم در راه دفع آن خطر حتی فرزندانش و جان خودش را نیز فدا کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه تاکید کرد: زندگی کاملا ساده و بدون تکلف حضرت زهرا (س) هم ویژگی خاصی بود که نشان از ضد اشرافیگری ایشان دارد.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در پایان تصریح کرد: از تمام بانوان مسلمان و شیعه انتظار می رود در مقام پیروی از حضرت زهرا(س) صادقانه و پاکدستانه آنچه را در در توان دارند در خدمت به مردم و خدمت به اسلام دریغ نکنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار