• امروز سه شنبه بیست و هشتم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت نام بیش از 2000 نفر کاشانی در بزرگترین رویداد قرآنی

ثبت نام بیش از 2000 نفر کاشانی در بزرگترین رویداد قرآنی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان گفت: نزدیک به ۱۵۰۰ نفر در آزمون قرآن و عترت کاشان که بیش از ۶۱ درصد ثبت نام کنندگان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم از دانش آموزان کاشان بوده که در کلاس های طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم بقاع متبرکه آموزش دیده اند.

 سه شنبه 23 بهمن 1397   49  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی اظهار داشت: با توجه به اینکه همه ساله آزمون قرآن و عترت ویژه حافظان قرآن کریم در اسفند ماه برگزار و دراین آزمون حافظان قرآن باهم به رقابت می پردازند و در پایان چنانچه حد نصاب نمره آزمون را کسب نمایند گواهینامه رسمی به آنان ارائه می شود در سال جاری نیز این آزمون باهمکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره اوقاف و امور خیریه کاشان در مورخ ۹ اسفندماه همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

وی در ادامه افزود: حافظانی که در شهرستان کاشان موفق به ثبت نام در این رویداد بزرگ قرآنی شده اند ۲۴۵۱ نفر می باشند که از این تعداد ۱۴۹۷ نفر از قرآن آموزان شرکت کننده در طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم بقاع متبرکه شهرستان و ۴۲۱ نفر توسط موسسه جامعه القرآن کریم کاشان و ۳۰۱ نفر نیز توسط موسسه امیرالمومنین علیه السلام کاشان و مابقی در موسسات دیگر و یا داوطلب آزاد شرکت کرده اند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان ادامه داد: این آزمون در رشته های حفظ جزء ۳۰ طرح بشارت ۱۴۵۲ و رشته های ناس تا زلزال و گروه بعد رشته های ناس تا طارق بوده و علاوه بر آن رشته های حفظ جزء اول ، سه جزء اول ، پنج جزء اول، ده جزء اول ، پانزده جزء اول و بیست جزء و حفظ کل قرآن کریم و حفظ سور منتخب ملک و واقعه نیز به عنوان رشته های دیگر وجود داشته است.

حجت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی افزود: مسابقات معارفی در این آزمون شامل ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، تدبر در قرآن، تفسیر قرآن کریم، حفظ و معارف موضوعی، معارف و احادیث نهج البلاغه، مفاهیم نهج البلاغه، و صحیفه سجادیه بوده و علاوه بر آن رشته سبک زندگی و سیره معصومین(ع) ، ترجمه و مفاهیم قرآن و روخوانی قرآن کریم نیز به صورت الکترونیکی در این آزمون برای ثبت نام وجود داشته است.

وی خاطر نشان شد: شرکت کنندگان مجاز بودند در یکی از رشته های حفظ قرآن و یکی از رشته های معارفی شرکت نمایند‌.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان یادآور شد: این آزمون برای دانش آموزان و مقاطع پایین تر به صورت شفاهی از مورخ ۱۱ اسفند به بعد و برای سایر شرکت کنندگان نیز به صورت کتبی در ۹ اسفندماه همزمان با سراسر کشور برگزار می شود و آزمون رشته های الکترونیکی نیز به طور همزمان در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه اول و دوم اسفندماه برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی اضافه کرد: آزمون قرآن و عترت سال جاری با متمرکز نمودن ثبت نام حافظان قرآن کریم به ویژه طرح بشارت ۱۴۵۲در سطح کشور برگزار می شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار